הייחודיות של ישראל לאור נבואות התנ״ךתולדות עם ישראל נגלו מראש באמצעות נבואות התנ״ך מבראשית ואילך. זוהי תופעה ייחודית לישראל, ואין אף אומה אחרת ועם אחר שמופיעות לגביו כמות כזו של נבואות בכתובים והגשמתן המדויקת. להלן רשימה של 16 נבואות ספציפיות שמתייחסות לעם ישראל באופן מפורש ונכתבו מראש בכתבי התנ״ך.

 1. העבדות במצרים נגלתה מראש לאברהם (בראשית ט״ו, 13)
 2. גאולת עם ישראל עם שלל נגלתה מראש לאברהם. (בראשית ט״ו, 14)
 3. רשתם את ארץ כנען נגלתה מראש לאברהם. (בראשית ט״ו, 18-20)
 4. משה ואחרים צפו מראש את עבודת האלילים של בני ישראל בארץ כנען. (דברים ל״ב, 15-21)
 5. יותר ממקור אחד בכתבי התנ״ך צפו שאלוהים יקבע מרכז השתחווייה בירושלים. (דברים י״ב, 5-6; תהילים קל״ב, 13-14)
 6. גלות הממלכה הצפונית (ישראל) לארץ אשור נגלתה מראש. (עמוס ה, 27; ו, 14; ז, 17)
 7. גלות בבל נחזתה מראש בבירור. (ירמיהו ט״ז, 13; כ״א, 10)
 8. חורבן הבית הראשון נחזה באופן ברור מאוד. (דברי הימים ב׳ ז, 19-20)
 9. שבות השארית מגלות בבל. (ישעיהו ו, 11-13; מ״ח, 20)
 10. חורבן בית מקדש השני, מקדש הורדוס. (מתי כ״ד, 2; לוקס י״ט, 43-44)
 11. פיזור העם בכל הגויים. (ויקרא כ״ו, 33-34; יחזקאל י״ב, 15)
 12. בגלות העם יסבול רדיפה ודיכוי. (ויקרא כ״ו, 36-39)
 13. קיבוץ גלויות בארץ המובטחת. (ישעיהו י״א, 11-12; זכריה י, 9-10)

אם אינכם מכירים בעובדה האחרונה, אני קורא לכם להתעורר. הננו עדים להתגשמות נבואות התנ״ך בחיינו. זה קורה לנגד עיננו ומדווח בעיתונים, באינטרנט ובטלוויזיה.

מדובר בארוע עוצר נשימה. אלוהים אמר שתבוא העת שבה יחדלו לדבר על יציאת ארץ ישראל ממצרים משום שקיבוץ הגלויות מכל העמים יהיה נפלא יותר מיציאת מצרים.

3 נבואות נוספות

 1. כל אומות העולם יתקבצו נגד ירושלים. (זכריה י״ב, 2-3; י״ד, 1-2)
 2. ישוע יתגלה באופן על טבעי כמשיח לעמו. (זכריה י״ב, 10)
 3. המשיח ישוב להר הזיתים בגבורה והדר לכונן את מלכותו על הארץ. (זכריה י״ד, 3-5)

מתוך 16 הנבואות ה-13 הראשונות כולן התממשו במלואן מלבד אולי האחרונה שעדיין בעיצומה.

באיזה מקום היהודים יזהו את ישוע כמשיחם?

יש כאלה שחושבים שהיהודים חייבים להתנצר לפני שהמשיח יבוא. זה לא נכון אלוהים אומר בדברו:

וְלָקַחְתִּי אֶתְכֶם מִן הַגּוֹיִם וְקִבַּצְתִּי אֶתְכֶם מִכָּל הָאֲרָצוֹת וְהֵבֵאתִי אֶתְכֶם אֶל אַדְמַתְכֶם וְזָרַקְתִּי עֲלֵיכֶם מַיִם טְהוֹרִים וּטְהַרְתֶּם מִכֹּל טֻמְאוֹתֵיכֶם וּמִכָּל גִּלּוּלֵיכֶם אֲטַהֵר אֶתְכֶם וְנָתַתִּי לָכֶם לֵב חָדָשׁ וְרוּחַ חֲדָשָׁה אֶתֵּן בְּקִרְבְּכֶם וַהֲסִרֹתִי אֶת לֵב הָאֶבֶן מִבְּשַׂרְכֶם וְנָתַתִּי לָכֶם לֵב בָּשָׂר וְאֶת רוּחִי אֶתֵּן בְּקִרְבְּכֶם וְעָשִׂיתִי אֵת אֲשֶׁר בְּחֻקַּי תֵּלֵכוּ וּמִשְׁפָּטַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם וִישַׁבְתֶּם בָּאָרֶץ אֲשֶׁר נָתַתִּי לַאֲבֹתֵיכֶם וִהְיִיתֶם לִי לְעָם וְאָנֹכִי אֶהְיֶה לָכֶם לֵאלֹהִים וְהוֹשַׁעְתִּי אֶתְכֶם מִכֹּל טֻמְאוֹתֵיכֶם… (יחזקאל ל״ו)

כלומר, אלוהים מבטיח להשיב אותנו בעודנו ״טמאים״ לחלוטין ואז ״לזרוק עלינו מים טהורים״ שיטהרו את הלבבות שלנו והוא יעשה שנלך במצוותיו לאחר שהוא משיב אותנו לארץ המובטחת. יש סיבה לכך. אלוהים מתייחס לעם ישראל כעם ולא כיחידות נפרדות. אלוהים כרת ברית עם ישראל כעם שלם לכן הוא אומר שקודם הוא יקבץ את כל העם ואז הוא יטהר ויושיע את כל העם. כמובן שהקיבוץ גלויות יתרחש בישראל, הארץ שאלוהים הבטיח לאבותנו.

כיצד עלינו להגיב להתגלות של תכנית האלוהים לישראל?

קודם כל אני מציע להתיישר עם התכנית של אלוהים. תגלו בדברו מה הוא מתכנן לעשות ואז תשתפו איתו פעולה. זהו המפתח להצלחה. כל מאמין שנוהג כך יצליח בוודאות. אני לא מבטיח שחייכם יהיו נטולי קשיים והתנגדות. מכל מקום, בסופו של דבר, אם תתיישרו עם רצונו של אלוהים ועם תכניתו של אלוהים, אתם בוודאי תצליחו בחייכם. יוחנן כתב בברית החדשה: ״…הָעֹשֶׂה רְצוֹן אֱלֹהִים יַעֲמֹד לָעַד״. לפיכך, אם אתם תעשו את רצונו של אלוהים, זה לא יהיה אפשרי להזיז אתכם, לזעזע אתכם או לנצח אתכם. אתם בטוחים ויציבים באותה מידה שבה דבר אלוהים בטוח ויציב.

כיצד עלינו להגיב? עלינו להתיישר עם דברו של אלוהים. בראש ובראשונה עלינו לברך ולא לקלל את ישראל.

ישעיהו מ, 1-2:

נַחֲמוּ נַחֲמוּ עַמִּי יֹאמַר אֱלֹהֵיכֶם. דַּבְּרוּ עַל לֵב יְרוּשָׁלִַם וְקִרְאוּ אֵלֶיהָ כִּי מָלְאָה צְבָאָהּ כִּי נִרְצָה עֲוֹנָהּ כִּי לָקְחָה מִיַּד יְהוָה כִּפְלַיִם בְּכָל חַטֹּאתֶיהָ.

לא ניתן לנחם את עם ישראל נחמה אמיתית מחוץ לשערי ירושלים. ליבותינו קשורים קשר עולם לעיר ירושלים. אם ״עמי״ מתייחס לעם ישראל, אז למי הנביא דיבר בנבואה הזו? אני מאמין שדברים אלה מכוונים לכל הגויים שמקבלים את אלוהי ישראל ואת סמכות דברו. לאנשים כמונו, מאמינים במשיח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *