כיצד ניתן להתגבר על חטא?כמעט כל הכשלונות בגוף המשיח נובעים מכך שאיננו מאפשרים לצלב לפעול בתוכנו. נתבונן לרגע על הבעייה של הקהילה הגלטית. בשריות שהתבטאה בלגליזם. הבעייה הזו הטרידה את שאול הרבה יותר מאשר החטא הגלוי ששררה בקהילה הקורינתית. הטיפול בחטא של הקורינתים היה קל יותר עבור שאול מאשר הטיפול באמונה מזוייפת ששררה בקהילת הגלטים.

גלטים ג, 1:

אֲהָהּ גָּלָטִים חַסְרֵי דָעַת מִי הִתְעָה אֶתְכֶם בִּכְשָׁפָיו (לְבִלְתִּי שְׁמֹעַ אֶל הָאֱמֶת) אַחֲרֵי אֲשֶׁר צֻיַּר יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הַצָּלוּב לְנֶגֶד עֵינֵיכֶם.

המאמינים הגלטים, המלאים ברוח הקודש, כושפו. מה הייתה תוצאת הכישוף? הכישוף טשטש את החזון של ישוע המשיח הצלוב שזה הבסיס היחיד לכל האספקה של אלוהים בחיינו. מרגע שחזון הצלב בחיינו מטושטש, אנחנו לא נהנה עוד מהאספקה של אלוהים בחיינו. על הצלב ישוע הנחיל לשטן ולכל הממלכה שלו תבוסה מוחלטת, נצחית ובלתי הפיכה. השטן לא יוכל לעשות שום דבר כדי לשנות את העובדה הזו מלבד לנסות לעוור את העיניים שלנו לאמת הזו. וזה בדיוק מה שהוא להוט לעשות לכל אחד ואחת מאיתנו.

אך לשמחתנו הרבה, הברית החדשה לעולם לא מתמקדת רק בבעייה אלא שהיא תמיד מציגה את הפתרון לבעייה. באיגרת אל הגלטים מופיע הפתרון לקהילה שאיבדה את חזון צלב המשיח. באיגרת הזו מופיעים 5 שחרורים שאנחנו יכולים לחוות כאשר אנחנו מאפשרים לצלב לפעול בתוכנו. שוב, חשוב להדגיש שאני לא מדבר על מה שישוע עשה עבורנו על הצלב. אנחנו באמת יכולים להודות לו על כך עד בלי די. אבל אל תעצרו שם. יש משהו שצריך לקרות בתוך כל מאמין באמצעות הצלב על מנת שהבעיות שלנו יקבלו טיפול יסודי מהשורש.

5 שחרורים על ידי הצלב

  1. שחרור מהעידן הנוכחי
  2. שחרור מהתורה
  3. שחרור מהעצמי
  4.  שחרור מהבשר
  5. שחרור מהעולם

בסדרת השידורים האלה אנחנו נתמקד בכל פעם באחד השחרורים שנעשו אפשריים עבורנו דרך הפעולה של הצלב של ישוע בחיינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *