להתפלל עבור הממשלה שלנו – חלק 3בחירות 2019 לכנסת

שלום לכולם, תודה שהצטרפתם אלינו לשידור נוסף של "מבט לכתובים" תכנית הרדיו של דרק פרינס. בשידורים הקודמים ראינו שעל פי הדבר של אלוהים אלוהים רוצה שתהיה לנו ממשלה טובה כזאת שתאפשר את הפצת הבשורה כדי שאנשים יוכלו להגיע להכרת האמת ולהיוושע. אלוהים חפץ בכך שכל בני האדם יוושעו. הוא גם חפץ בכך שנחייה חיי השקט ובטח. בנוסף דיברנו על כך שהחלק שלנו בכל זה הוא התפילה. עלינו לכוון את התפילה שלנו לפי הרצון של אלוהים בייחוד בימים בהם אנחנו ניצבים לפני בחירות. היום נלמד מהי המשמעות של תפילה תוך הידיעה של רצון אלוהים.

מה שהופך תפילה לאפקטיבית, הוא ידיעת רצון האלוהים. אם אנו יודעים שמה שאנחנו מבקשים בתפילה הוא לפי הרצון של אלוהים – אז יש לנו אמונה לדרוש אותו. אבל אם אנחנו לא בטוחים לגבי הרצון של אלוהים התפילות שלנו מעורערות ובלתי אפקטיביות. באיגרת יעקב א, 7-6, יעקב מזהיר אותנו מפני תפילות מעורערות. כך הוא כותב:

וּבִלְבַד שֶׁיְּבַקֵּשׁ בֶּאֱמוּנָה וּבִבְלִי סָפֵק כִּי בַעַל סָפֵק דּוֹמֶה לְגַל הַיָּם נִשָּׂא וּמְטֹרָף בָּרוּחַ וְהָאִישׁ הַהוּא אַל יְדַמֶּה בְנַפְשׁוֹ כִּי יִּשָּׂא דָבָר מֵאֵת יְהוָֹה.

במקום אחר בברית החדשה יוחנן השליח מתאר את הבטחון שיש לנו כאשר אנחנו יודעים שאנחנו מתפללים לפי הרצון של אלוהים:

וּבִטְחוֹנֵנוּ בוֹ שֶׁאִם נִשְׁאַל דָּבָר כִּרְצוֹנוֹ יִשְׁמַע בְּקוֹלֵנוּ וּלְפִי שֶׁיֹּדְעִים אֲנַחְנוּ כִּי יִשְׁמַע בְּקוֹלֵנוּ לְכָל אֲשֶׁר נִשְׁאָל נֵדַע גַּם זֹאת כִּי הוּא מְמַלֵּא מִשְׁאֲלוֹתֵינוּ. (ראשונה ליוחנן ה, 15-14)

אם אנחנו יודעים שאנחנו מתפללים בתיאום מלא עם הרצון של אלוהים אז אנחנו יודעים שגם נשיג את הדבר שעבורו נתפלל. לפיכך, עליו להחזיק בביטחון שהתפילה שלנו נענתה אפילו אם יחלוף זמן עד שנראה את הגשמתה בפועל.

ישוע אומר לתלמידיו במרקוס י"א, 24, את הדברים הבאים:

עַל כֵּן אֲנִי אֹמֵר לָכֶם כֹּל אֲשֶׁר תִּשְׁאֲלוּ בִתְפִלַּתְכֶם הַאֲמִינוּ כִּי תִקָּחוּ וִיהִי לָכֶם.

כלומר שקבלת המענה לתפילה מתרחשת במהלך התפילה אפילו אם ההתגשמות תתרחש לאחר מכן.

ניתן לומר לסיכום את הדברים הבאים:

  1. אם אנחנו מתפללים לפי הרצון של אלוהים יש לנו ביטחון שאלוהים שומע אותנו.
  2. אם אנו יודעים שאלוהים שומע אותנו, אנו יודעים שקיבלנו את מה שביקשנו (שזה לא מצביע בהכרח על התגשמות מיידית).

כעת נשלב את התובנה הזו יחד עם מה שלמדנו בשידורים הקודמים על ממשלה טובה והרצון של אלוהים.

אם אנחנו יודעים שממשלה טובה זה הרצון של אלוהים ואנחנו מתפללים עבור זה – יש בידינו את הביטחון שתינתן לנו ממשלה טובה.

הגענו לסוף השידור שלנו להיום, תודה שהצטרפתם אלינו לשידור נוסף של מבט לכתובים, תכנית הרדיו של דרק פרינס. בשידור הבא אנחנו נדבר על מה שקורה לנו בדרך כלל אם אנחנו לא מתפללים עבור הממשלה שלנו ונבחן את האחריות שלנו  כמאמינים כלפי הממשלה. אל תשכחו להתחבר אלינו, והקפידו להתפלל עבור ממשלה טובה, דרק פרינס ישראל.

מתוך: "לעצב את ההיסטוריה על ידי תפילה וצום"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>