ממלכת כהנים – חלק 1שלום לכולם, תודה שהצטרפתם אלינו לשידור נוסף של "מבט לכתובים" תכנית הרדיו של דרק פרינס. היום אנחנו רוצים לחלוק אתכם עקרונות בסיסיים מהכתובים שיבהירו לנו את הסמכות והעוצמה שאלוהים העניק לנו כמאמינים. נתחיל בדוגמא של ירמיהו על מנת להבין את האזרחות הכפולה שכל מאמין בברית החדשה מחזיק. אזרחות בארץ ובאזרחות בשמים.

המסר שאנחנו חולקים בשידור הזה מופיע בכתובים כציווי ישיר וכמודל בחיי אנשי האלוהים. אלוהים העניק למאמינים בו סמכות לקבוע את גורלם של אומות וממשלות. הוא מצפה מאיתנו להשתמש בסמכות הזו לכבודו ולטובתו. אם ניכשל נישא בתוצאות.

ירמיהו הנביא הוא דוגמה מצויינת. בספר ירמיהו פרק א פסוק 5, אלוהים אמר לירמיהו שהוא מקדיש אותו להיות "נביא לגוים". ירמיהו טען שהוא לא מוכשר למלא את התפקיד ואמר לאלוהים:

 וָאֹמַר אֲהָהּ אֲדֹנָי יְהוִֹה הִנֵּה לֹא יָדַעְתִּי דַּבֵּר כִּי נַעַר אָנֹכִי.

למרות זאת אלוהים ממשיך לחזק את ירמיהו ואומר לו את הדברים הבאים:

רְאֵה הִפְקַדְתִּיךָ הַיּוֹם הַזֶּה עַל הַגּוֹיִם וְעַל הַמַּמְלָכוֹת לִנְתוֹשׁ וְלִנְתוֹץ וּלְהַאֲבִיד וְלַהֲרוֹס לִבְנוֹת וְלִנְטוֹעַ.

ירמיהו היה מופקד כנער צעיר "על הגוים ועל הממלכות". אבל מספר ירמיהו אנחנו לומדים שהמסר שלו זכה להתנגדות רבה והוא הפך לרדוף ובזוי בקרב עמו. חודשים אחדים הוא נמק בכלא וכמעט הוצא להורג או גווע ברעב.

למרות הכל ההיסטוריה מלמדת אותנו משהו אחר. הנבואות של ירמיהו חזו את גורל ישראל ואת גורל האומות הסובבות את ישראל ואומות רחוקות יותר. 2,500 שנה חלפו ומצב האומות שעליהן ירמיהו דיבר תואם לנבואותיו. ירמיהו הכריע את גורלם באמצעות הנבואות שלו.

הבסיס לסמכות של ירמיהו נמצא בספר ירמיהו פרק א, פסוק 9:

וַיֹּאמֶר יְהוָה אֵלַי הִנֵּה נָתַתִּי דְבָרַי בְּפִיךָ.

הדברים שיצאו מפי ירמיהו לא היו דבריו אלא דברים שאלוהים אמר דרכו. בכל העניינים הקשורים בדברים המתרחשים על פני הארץ תמיד המילה האחרונה היא של אלוהים. לפעמים אלוהים בוחר שדבריו ישמעו בפומבי בנבואה או באמצעות הכרזה סמכותית של דברי התנ"ך והברית החדשה לפני אנשים. אבל לעתים קרובות יותר דברו נאמר באופן אישי בזמן תפילה.

לירמיהו הייתה מערכת יחסים מורכבת עם המלך ושריו הבחירים. כאזרח בממלכת יהודה הוא היה  כפוף למלך ולשריו. הוא לחלוטין לא עסק בפעילות חתרנית פוליטית, כשם שטוענים פרשנים מסוימים. הוא מעולם לא ביקש להשתמט או להתקומם לגזרות שנכפו עליו על-ידי הממלכה למרות שהן היו לעיתים שרירותיות ובלתי הוגנות.

אבל יחד עם כל זה, במישור הרוחני אלוהים רומם את ירמיהו באמצעות שירות הנבואה ונתן לו סמכות על השליטים להם היה כפוף. הניסיון של ירמיהו הוא דוגמא עבור על מאמין בברית החדשה: לכל מאמין יש אזרחות כפולה. קודם כל אנחנו אזרחים של האומה בה אנחנו מתגוררים, ואנחנו כפופים לכל הצווים והדרישות של הממשלה החוקית שמעלנו. אך יחד עם הלידה מחדש שהתרחשה ברוח באמצעות אמונה במשיח, נעשינו אזרחים במלכות השמימית של אלוהים. אנחנו כפופים גם לחוקים של מלכות השמים אך יחד עם זאת אנחנו זוכים בסמכות שיש לאזרחי מלכות השמים.

הגענו לסוף השידור שלנו להיום, תודה שהצטרפתם אלינו לשידור נוסף של מבט לכתובים, תכנית הרדיו של דרק פרינס. בשידור הבא אנחנו נדבר על המקום המיוחד שאלוהים נתן לנו לחלוק עם המשיח בשמים, כס הכבוד, ועל המשמעות הרוחנית של זה. אל תשכחו להתחבר אלינו גם בשידור הבא, דרק פרינס ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *