ממלכת כוהנים – חלק 3שלום לכולם, תודה שהצטרפתם אלינו לשידור נוסף של "מבט לכתובים" תכנית הרדיו של דרק פרינס. אלוהים העניק לנו סמכות ועוצמה כמאמינים שבאמצעות תפילה יכולים לבוא לידי ביטוי. אנחנו לא תמיד מודעים לסמכות שאלוהים העניק לנו ולמקום שאלוהים נתן לנו במלכות השמים. אם רק נאפשר לדבר של אלוהים באמצעות רוח הקודש לעזור לנו לתפוס את המימדים של מה שנעשה נגיש עבורנו באמצעות המוות של ישוע הצלב ותקומתו מן המתים זה ישנה באופן דרמטי את חיי התפילה שלנו.  

בשידורים הקודמים ראינו שכמאמינים יש לנו אזרחות כפולה. אזרחות בארץ במדינה בה אנחנו חיים ואזרחות במלכות השמים. אנחנו כפופים לחוקים של מלכות השמים אבל יחד עם זאת נהנים מהסמכות והזכויות של תושבי המלכות. היום אנחנו נדבר על האופן בו רוח הקודש יכול לסייע לנו להבין את הקריאה והסמכות שאלוהים נתן לנו.

אז אנחנו שואלים ביום: כיצד נוכל לתפוס את המימדים של מה שאלוהים העניק לנו? שאול השליח עונה על השאלה זו באגרת אל אפסים פרק א פסוקים 20-17:

שֶׁיִּתֵּן לָכֶם אֱלֹהֵי אֲדֹנֵינוּ יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ אֲבִי הַכָּבוֹד אֶת רוּחַ הַחָכְמָה וְהֶחָזוֹן לָדַעַת אֹתוֹ  וְיָאֵר עֵינֵי לְבַבְכֶם לְמַעַן תֵּדְעוּ מַה הִיא תּוֹחֶלֶת קְרִיאָתוֹ וּמָה עשֶׁר כְּבוֹד נַחֲלָתוֹ בַּקְּדשִׁים וּמַה יִּתְרוֹן גְּדֻלַּת גְּבוּרָתוֹ בָּנוּ הַמַּאֲמִינִים כְּפִי פְעֻלַּת עֹצֶם כֹּחוֹ אֲשֶׁר פָּעַל בַּמָּשִׁיחַ בְּהָעִיר אֹתוֹ מִן הַמֵּתִים וַיּוֹשִׁיבֶנּוּ לִימִינוֹ בַּמְּרוֹמִים. (אפסים א, 17-20)

שאול מדבר כאן על התגלות של רוח הקודש. רק רוח הקודש יכול להאיר את עיני לבבנו ולהציג בפנינו את האמיתות האלה. רק רוח הקודש יכול לגלות לנו מהי הסמכות של המשיח וכיצד הסמכות הזו פועלת בנו המאמינים כיום.

בראשונה אל הקורינתים פרק ב׳ פסוקים 8-7 שאול מוסיף ואומר:

כִּי אִם נְדַבֵּר בַּסּוֹד חָכְמַת הָאֱלֹהִים הַנִּסְתָּרָה אֲשֶׁר הָאֱלֹהִים יְעָדָהּ לִכְבוֹדֵנוּ לִפְנֵי יְמוֹת עוֹלָם אֲשֶׁר לֹא יְדָעָהּ אִישׁ מִשָּׂרֵי הָעוֹלָם הַזֶּה כִּי אִלּוּ יְדָעוּהָ לֹא צָלְבוּ אֶת אֲדוֹן הַכָּבוֹד.

ה"סוד" ו"חכמת האלוהים הנסתרה" שאלוהים יעד לכבודנו, הם שישוע המשיח הוא "אדון הכבוד" ושאנחנו חולקים עימו את כבודו כאשר אנחנו מאמינים בו.

ובהמשך של אותה פסקה פסוקים 10-9 כתוב:

כִּי אִם כַּכָּתוּב אֲשֶׁר עַיִן לֹא רָאֲתָה וְאֹזֶן לֹא שָׁמְעָה וְלֹא עָלָה עַל לֵב אָדָם אֵת אֲשֶׁר הֵכִין הָאֱלֹהִים לְאֹהֲבָיו וְלָנוּ גִּלָּה הָאֱלֹהִים בְּרוּחוֹ כִּי הָרוּחַ חוֹקֵר אֶת הַכֹּל גַּם אֶת מַעֲמַקֵּי הָאֱלֹהִים.

שאול אומר לנו במפורש שאת הדברים האלה אנחנו יכולים לגלות רק באמצעות הרוח של אלוהים.

ולסיכום שאול אומר בפסוק 12:

וַאֲנַחְנוּ לֹא לָקַחְנוּ אֶת רוּחַ הָעוֹלָם כִּי אִם הָרוּחַ מֵאֵת הָאֱלֹהִים לְמַעַן נֵדַע אֶת אֲשֶׁר נִתַּן לָנוּ מֵאֵת הָאֱלֹהִים בְּחַסְדּוֹ.

רוח הקודש עוזר לנו להבין את מלכות המשיח ואת המקום שלנו בה. באמצעות ההתגלות הזו אנחנו מבינים את מקומנו לימין המשיח ואת זכויותינו וחובותינו כאזרחים של השמיים.

אם אנחנו חושבים על המקום שלנו על כס הכבוד עם המשיח כמשהו הזוי ולא מציאותי זהו סימן לכך שלא קיבלנו את ההתגלות שאלוהים רוצה לתת לנו באמצעות רוח הקודש. בלי ההתגלות הזו אנחנו לא יכולים להבין וליהנות מהיתרונות של האזרחות שניתנה לנו במלכות השמים. ובמקום שנמלוך כמלכים אנו מוצאים את עצמנו עדיין חיים כעבדים.

אם כן מה עלינו לעשות? להתפלל ולבקש מאלוהים שיתן לנו את רוח החכמה והחזון לדעת אותו. להאיר את עיני ליבנו להראות לנו מהי הקריאה שלו. לגלות לנו איזה כבוד ונחלה הוא נתן לנו. וכיצד אנחנו יכולים ליהנות מהגבורה שלו שנמצאת בנו. כשאנחנו מתפללים חשוב שנזכור שאנחנו לא מבקשים משהו מוזר או חריג. אנחנו בסך הכל מבקשים שאלוהים יעזור לנו להבין את מה שהוא סיפק עבורנו באמצעות צליבתו של ישוע ותקומתו מן המתים. מרגע שרוח הקודש יתן לנו את ההתגלות הזו אנחנו נוכל למלא טוב יותר את המטרות שלשמן אלוהים הושיע אותנו וקרא לנו לקחת חלק במלכות שלו.

הגענו לסוף השידור שלנו להיום, תודה שהצטרפתם אלינו לשידור נוסף של מבט לכתובים, תכנית הרדיו של דרק פרינס. בשידור הבא נלמד כיצד אנחנו הופכים מעבדים למלכים. אלוהים קרא לנו להיות ממלכת כהנים. אנחנו נדבר על אחת הדברים בהן אלוהים קרא לנו למשול: בתפילה. אל תשכחו להתחבר אלינו גם בשידור הבא, דרק פרינס ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>