לשלב השביעי אנחנו קוראים "בית מאהבי" ‎לאחר שישוע יירד באופן אישי על הר הזיתים – הוא יתחיל ליצור קשרי ידידות ‎עמוקים עם שארית ישראל. ‎הוא יתוודה אליהם בדמותו האנושית, כרועה שלהם שהקריב את החיים שלו בשבילם. ‎ע"פ הנביא, בני-ישראל, יביטו בפליאה בסימני הצליבה בידיו וישאלו אותו: ‎"מה המכות האלה בין ידיך" וישוע יענה להם: "אשר הוכיתי בית מאהבי". (ר' נבואת זכריהו בתנ"ך.) ‎זה מיוחד מאוד שישוע משתמש במילה "מאהבי", הכוונה פה היא לא, לאלו שאני אוהב, ‎אלא לאלה שאוהבים אותי. ‎

אחרי אלפיים שנה שדחינו אותו, ישוע מודיע לעמו שהוא רואה את האהבה שבליבם אליו, מדהים! ‎

השלב השמיני הוא: טוהור וחידוש ‎לפי דברי זכריה הנביא:

ביום ההוא יהיה מקור נפתח לבית-דוד וליושבי ירושלים לחטאת ולנידה.

‎לפי דברים אלו תחל בישראל תקופה של טיהור רוחני והתחדשות לארץ ולעם היושב בה. ‎כל צורה של אלילות ועבודה זרה ותרמיות דת יאבדו, וכל מי שיבקש לעסוק בדברים האלו יומת. ‎בגלל כל התהליכים האלו ירושלים תהפוך להיות עיר קודש – לא בשמה לבד אלא באמת ובתמים. ‎בשלב הזה לא יהיה תוקף יותר לדרך שבה נהגו להבדיל בין קדוש לטמא ובין כשר ללא כשר ‎כל מה שיהיה בעיר יהיה קדוש – לא משנה עד כמה צנוע השימוש בו ‎כפי שזכריה אומר:

והיה כל סיר בירושלים וביהודה קודש ליהוה צבאות ובאו כל הזובחים ולקחו מהם ובישלו בהם.

‎כעת אנחנו עומדים לפני השלב האחרון, השלב התשיעי ‎אותו מגדיר הנביא כך:

והיה יהוה למלך על כל הארץ ‎ביום ההוא יהיה יהוה אחד ושמו אחד.

‎מלך אחד על כל הארץ – המשיח ימשול כמלך שכל האומות תחתיו וירושלים היא המרכז ממנו הוא מולך. ‎כשם שמלכיצדק בימי אברהם – שלט בירושלים והיה לכוהן אל עליון. כך ישוע יאחד באישיותו ‎את שני התפקידים – מלך וכוהן. ‎כמלך, ישוע המשיח יהיה גם שופט צדק. אחת הפעולות הראשונות שלו תהיה לקרוא לפניו את כל האומות למשפט ‎בבשורה ע"פ מתי שבברית החדשה ישוע אומר לנו:

והיה כי יבוא בן-האדם (הכוונה לישוע) בכבודו וכל המלאכים עמו ‎וישב על כיסא כבודו: ונאספו לפניו כל הגויים והיפריד בינהם כאשר יפריד הרועה בין הכבשים ובין העתודים: והציב את ‎הכבשים לימינו ואת העתודים לשמאלו.

‎החלוקה ההזאת בין הכבשים לעתודים תתבצעה לפי האופן בו אומות אלו התייחסו ליהודים בתקופה בה ירדפו ‎תחת שלטון צורר המשיח. ‎לכבשים אשר גילו רחמים כלפי היהודים בתקופה זו יאמר המשיח: בואו ברוכי אבי ורשו את המלכות המוכנה לכם למן היוסד העולם… ‎מה שעשיתם לאחד מאחי הצעירים האלו לי עשיתם" ‎לעתודים שסירבו לגלות רחמים ולדאוג ליהודים, יאמר המשיח: לכו מעלי ארורים אל אש עולם המוכנה לשטן ומלאכיו… ‎מה שלא עשיתם לאחד מן הצעירים האלו גם לי לא עשיתם. ‎אומות הכבשים יקחו חלק בממלכתו של ישוע, ואומות העתודים יודחו ממנה. ‎כך תיווסד ממלכתו של המשיח, שתתעלה על ממלכת שלמה גם בפאר שלה וגם בברכה שלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *