היום, בשלב הרביעי, נראה איך אלוהים יתערב באופן אישי לטובת ישראל בעתיד לבוא. ‎

ויצא יהוה ונלחם בגויים ההם כיום הלחמו ביום קרב…

כך הנביא זכריה מתאר את מה ‎שלאדם המודרני והמתוחכם קשה לעלות על הדעת. ‎מתי שלא תישאר למדינת ישראל כל תקווה להישרדות, אלוהים בעצמו יתערב במצב. ‎אלוהים גם יביא משפט על כל האומות שיתקיפו את ירושלים, והוא גם יגלה רחמים לישראל. ‎ההתערבות של אלוהים לא תהיה "צבאית" במובן הרגיל, אלא זאת תהיה מגפה על טיבעית ‎שתפגע גם במוחם וגם בגופם של הצבאות התוקפים. ‎

האויבים של ישראל ימצאו עצמם נלחמים אחד נגד השני ובמו ידיהם יביאו חורבן על עצמם. ‎באותו הזמן אלוהים יפעל באופן על-טיבעי באמצעות רוח הקודש בליבנו, ‎הוא יתגלה לעם ישראל כאותו אחד שדחינו בעבר ומסרנו לצליבה: ‎

ושפכתי על בית ישראל ועל יושב ירושלים רוח חן ותחנונים והיביטו אלי ‎את אשר דקרו וספדו עליו כמספד על היחיד והמר עליו כהמר על הבכור.

‎כתוצאה מזה, תבוא תקופה של אבל עמוק וחזרה בתשובה לכל שארית ישראל, ‎לשלב החמישי בנבואה זו אנחנו קוראים: המלך מופיע וכך מתאר זאת זכריה הנביא:

ועמדו רגליו ביום ההוא על הר הזיתים אשר על פני ירושלים…ובא יהוה אלוהַי כל קדושים עמך.

‎עד לעת הזו, ההתערבות של אלוהים במצב של ישראל תושג כנראה באמצעות כוח רוחני. ‎אבל בזמן מסוים, יתרחש המאורע הדרמתי ביותר בהיסטוריה. ‎ישוע עצמו ירד מן השמים בליווי של צבאות עצומים של מלאכים ומאמינים שקמו מן המתים, ‎ויניח את רגליו על הר הזיתים. ‎המלאכים אמרו לתלמידים של ישוע מתי שהוא עלה למרום:

זה ישוע אשר הועלה מעליכם ‎השמים בוא יבוא כאשר ראיתם אותו עולה למרום.

‎השלב השישי הוא שלב שמציין רעידות אדמה ותהפוכות :

ונבקע הר הזיתים מחציו מזרחה וימה גיא גדולה מאוד ומש חצי ההר צפונה וחציו נגבה.

‎בגלל שישוע ירד על הר הזיתים, יתרחשו שינויים גיאולוגיים רציניים בכל האזור. ‎רעידת אדמה תבקע את הר הזיתים לשניים. ירושלים כולה תורם מעלה ‎ותהפוך לפסגת ההר השולט באזור, ישעיהו ומיכה הנביאים אומרים לנו דברים דומים: ‎"והיה באחרית הימים נכון יהיה הר בית יהוה בראש ההרים ונישא מגבעות" ‎יתחוללו גם בנוסף שינויים מטאורולגיים, והין הזה יהיה ליום שונה מכל יום אחר בהיסטוריה של כדור הארץ ‎ובנבואה כתוב:

והיה יום אחד הוא יוודע ליהוה לא יום ולא לילה והיה לעת ערב יהיה אור.

‎בנוסף לכל זה ירושלים שתמיד סבלה מבעייה של הספקת מים ‎תהפך לראשונה למקור של מים. מעיינות של מי תהום יפרצו ‎ויזרמו בנהרות למזרח ולמערב. למזרח יזרום נהר דרך הגיא ‎שיווצר עקב רעידת האדמה בהר הזיתים, ונהר זה ירד דרך מדבר יהודה אל ים המלח. ‎הנהר הזה יתן חיים ופוריות היכן שיזרום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *