דוד אומר בספר תהילים שליהוה המלוכה והוא מושל בגויים. ‎כך אלוהי ישראל מודיע שהסמכות שלו נפרשת על כל האומות. ‎אלוהים מינה מלך שהוא בחר בעצמו והוא אומר עליו:

אף אני בכור אתנהו עליון למלכי ארץ.

‎על אף ההתנגדות והדחייה של העולם לישוע אלוהים מודיע:

ואני נסכתי מלכי על ציון הר קודשי.

‎אלוהים שולח הזהרה רצינית לכל שליטי האומות והוא דורש שיכנעו למלך שבחר וזה מה שהוא אומר:

‎"ועתה מלכים השכילו … נשקו בר (הכוונה בלנשק זה להראות כבוד למלך ולקבל את מרותו, הכוונה בבר- זה בן, ישוע הוא בן אלוהים) ‎נשקו בר פן יאנף ותאבדו דרך ‎כי יבער כמעט אפו…

‎נתחיל את מערכה ג' בהתערבות המכריעה של אלוהים בהיסטוריה: ‎קיבוץ עם ישראל חזרה לארצו. ‎ב-14 במאי 1948, לאחר עשרות שנים של מאבקים, נולדה מדינת ישראל. ‎אינספור נבואות התנ"ך שדיברו על התקופה הזאת, כולן ללא יוצא מן הכלל צפו דבר אחד: ‎נוכחות בני-ישראל בארצם כאומה.

כל עוד שלא שבנו להתקיים כאומה, ‎אף אחת מהנבואות האלו לא יכלה להתגשם במלואה. ‎אבל כעת הדרך נפתחה להתגשמות המלאה של כולן. ‎בפרקים האחרונים של ספר זכריה ישנה נבואה כוללת ביותר, על אחרית הימים הללו. ‎נשתמש בנבואה זו כדאי להציג לפניכם שלב אחר שלב את האירועים המרכזיים ‎שעתידים להתרחש בירושלים. ‎אלוהים הוא זה אשר נטה את השמיים וייסד את הארץ, יש לו שליטה מוחלטת ביקום. ‎אלוהים הוא זה שיצר את רוח האדם, הוא מכיר את בני-האדם את הגישות שלהם והמניעים שלהם. ‎ולכן יש ביכולתו לחזות מראש ולשלוט בדיוק מושלם באירועים הצפויים להתרחש. ‎את הנבואה של זכריה אנחנו נחלק לתשעה שלבים ‎בשלב הראשון יש את התגובה הערבית. ‎אלוהים אומר בספר זכריה:

הנה אנוכי שם את ירושלים סף רעל לכל העמים סביב וגם על יהודה יהיה במצור על ירושלים.

‎ התוצאה הראשונית והמיידית שהייתה לכל העמים סביב, לתקומתה של מדינת ישראל, הייתה תגובה אלימה ‎שהביאה למצור על ירושלים. ‎ברור ששלב ראשון זה בנבואה כבר התגשם. מייד שהוקמה מדינת ישראל כל המדינות סביב: לבנון, סוריה, עירק, ירדן, ‎ערב-הסעודית ומצרים הכריזו עלינו מלחמה ונערכו להשמיד אותנו. במשך כחודשיים ירושלים היהודית הייתה תחת מצור ‎ וכמעט הוכנעה בגלל הרעב. גורל העם שלנו היה תלוי במצור הזה, אם ירושלים הייתה נופלת מדינת ישראל לא הייתה שורדת. ‎בשלב השני ירושלים היא אבן המעמסה ‎אלוהים אומר בספר זכריה:

והיה ביום ההוא אשים את ירושלים אבן מעמסה לכל העמים כל עומסיה שרוט ישרטו

‎בשלב זה בנבואה אלוהים מדבר על "כל העמים"- לא רק אלו הסובבים את מדינת ישראל. כל אומות העולם יתערבו ‎בבעיית ירושלים שאלוהים קורא לה אבן מעמסה, אך למרות זאת אף אחת מהן לא תוכל לפתור אותה. ‎באופן חלקי גם זה התממש כבר.

ב-1947, ו-1948 ניסתה הממלכה הבריטית המאוחדת להעמיס את האבן, ולפתור את בעיית ירושלים. ‎אבל מאותו רגע בריטניה ניזוקה קשה. ואפשר לעקוב אחרי ההתפוררות של הממלכה הבריטית מנקודה זו ואילך. ‎כשבריטניה הניחה את האבן הרוזן השוודי ברנאדוט ניסה לשמש מתווך- ונרצח. ‎כך האבן נמסרה לאו"ם- המייצג את כל העמים, וירושלים הפכה לסוגייה הקשה ביותר בפוליטיקה הבינלאומית. ‎

אלוהים הזהיר בפסוק שקראנו, כל אומה, כל ממשלה, וכל פוליטיקאי שיבקש למצוא פיתרון אנושי בלבד לירושלים- שרוט ישרט. ‎בשלב השלישי כל האומות נגד ירושלים ‎והנביא זכריה אומר:

ונאספו עליה [הכוונה לירושלים כמובן] כל גויי הארץ.

‎בזמן שאנחנו מקליטים את השידור הזה, השלב הזה בנבואה טרם התממש. ‎אבל האפשרות שזה יקרה בקרוב היא בהחלט לא קלושה. ‎ב-1947 כשהצביעו האומות המאוחדות לראשונה בעד הקמת מדינת ישראל, ‎הם אימצו את ההחלטה להפקיד את העיר ירושלים בשליטה בינלאומית. ‎ההחלטה הזאת מעולם לא יצאה לפועל, אבל היא גם מעולם לא בוטלה. ‎אם פתאום יחליטו האומות המאוחדות לממש את ההחלטה הזאת ויתבעו שישראל ‎תמסור לידיהם את השליטה בירושלים. סביר להניח שישראל כשלב ראשון תסרב ‎ואז מה? אם האו"ם ירכז צבא בינלאומי כדאי לכפות את החלטתו אז התוצאה ‎תהיה בדיוק מה שהנביא זכריה ניבא: ונאספו עליה כל גויי הארץ. ‎אנחנו לא אומרים שזה מה שיהיה בדיוק, זו רק אפשרות אחת מיני רבות כיצד ‎מתקפה עולמית כזאת יכולה לבוא על ירושלים. ‎רק אלוהים בחכמתו האינסופית יכול לחזות בוודאות מוחלטת איך השתלשלו האירועים. ‎אך דרך הדבר של אלוהים אנחנו יכולים לקבל מושג לגבי הדברים הבאים: ‎בהמשך השלב הזה מאחורי הקלעים אורבת דמותו הזדונית של צורר המשיח, ‎ומנקודה זו נמשיך בשידור הבא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *