למה זה טוב להכיר את התכנית של אלוהים לעתיד?

פטרוס השליח כתב למאמינים הראשונים על הנבואות בתנ"ך והחזרה של ישוע לארץ את הדברים האלו:

ודבר הנבואה יותר קיים איתנו והטיבותם עשות אשר שטתם ליבכם אליו כנר המאיר במקום אופל. עד כי יבקע אור היום וזרח כוכב הנוגה בלבבכם.

למי שלא מאמין בנביאים ולדבר שכתוב בדבר של אלוהים העולם מסביב הולך ומחשיך. אבל למי שמאמין, הנבואות בכתובים יזרחו כמו נר בתוך כל החשכה שמסביב.

פטרוס בפסוקים האלה משווה את ההשפעה של הנבואות האלה עלינו לזריחה של כוכב הנוגה בליבנו. כוכב הנוגה או איילת השחר הוא כוכב שבעונות מסויימות זורח בשמים בשחר, לפני שהשמש עצמה עולה. הכוכב הזה הוא כל כך בוהק שלפעמים הוא מאיר את כל החשיכה סביבו. הכוכב הזה הוא למעשה מבשר שהשמש קרובה לעלות. כל מי שמכיר את הכוכב הזה ורואה אותו בשמים מבין שהשמש קרובה לעלות.

אותו הדבר קורה גם לנו כשאנו מקדישים תשמות לב מיוחדת לנבואות שבתנ"ך ובברית החדשה. הנבואות מאירות את הלב שלנו ומבשרות את החזרה הקרובה של ישוע. האמונה בחזרה הקרובה של ישוע מבוססת על נסיון מוכח. יותר ממחצית הנבואות מהתנ"ך והברית החדשה התקיימו כפי הכתוב. לכן אין דבר שיכול למנוע מהחצי השני להתגשם במלואם ובמדויק. הרבה אנשים שללו הרבה דברים שכתובים בדבר של אלוהים. פרופסור גרמני בשם נולדקה כתב באינצקלופדיה בריטניקה בשנת 1911 מאמר על הלשון העברית. ובמאמר הזה הוא דחה לחלוטין את האפשרות שתקום אי פעם מדינה יהודית במזרח התיכון. אחרי פחות מחמישים שנה זה בדיוק מה שקרה, בניגוד לציפיות הפרופסור המלומד.

ועל זה הנביא ישעיהו אמר:

אלוהים משיב חכמים אחור ודעתם יסכל מקים דבר עבדו ועצת מלכיו ישלים האומר לירושלים תושב ולערי יהודה תיבננה וחורבותיה אקומם.

בניגוד לכל חוסר האמונה וכל ההתנגדות לתכנית של אלוהים לישראל ולירושלים הדבר של אלוהים יקום שלב אחר שלב. בדיוק כמו שהוא גילה לנביאים, עד שהכל יושלם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *