1 באוגוסט | כיצד להילחם בשטן?אלוהים אימץ אותי כבנו/בתו

יְעָדָנוּ לוֹ לְבָנִים עַל־יְדֵי יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ כִּרְצוֹן חֶפְצוֹ. (אפסים א, 5)

ישנו דפוס קבוע לפתויי השטן נגדנו. קודם כל הוא מפתה אותנו להטיל ספק בדברי אלוהים – שנסלחו כל חטאינו, שאלוהים אוהב אותנו, שאנו התקבלנו למשפחת אלוהים כילדיו, ששוחררנו מקללת התורה, שנכנסנו אל הברכה. מכת המחץ שהשטן מנסה להביא עלינו היא הפיתוי ללכת נגד אלוהים בחוסר ציות.

כלי נשק רוחני

ישוע השתמש בכלי נשק אחד ויחיד נגד השטן: ה"ראמה", דבר אלוהים המדובר. הוא התנגד לכל פיתוי עם אותו הביטוי: "כִּי כָתוּב…" (מתי ד, 4, 7, 10) כל פעם הוא ציטט במדויק את דבר אלוהים בתורה. לא היה לשטן כל הגנה מפני דבר אלוהים כאשר ישוע ציטט הישר מדברי התורה. לא נשארה ברירה בידיו אלא לסגת בתבוסה.

דברים חכמים או כלי נשק רוחניים?

ישוע מהווה בזאת דוגמה מושלמת. הוא לא נשען על חכמתו או על טיעונים כלשהם. הוא השתמש באותו כלי נשק שאלוהים העניק גם לנו: דבר אלוהים. הביטחון האישי שלנו תלוי בהליכתנו אחר הדוגמה של ישוע. השטן חכם וחזק פי אלף יותר מאיתנו. הוא מסוגל להצביע על אלף כשלים בצדקה שלנו. אף על פי כן ישנו כלי נשק אחד שאין לו כל הגנה מפניו: דבר אלוהים, הנאמר באמונה.

כיצד לצאת מקשיים רוחניים

זו הדרך שמובילה אותנו החוצה משטח אפל ומקולל אל שטח אחר שנהנה מקרני השמש של ברכות אלוהים. הדרישה הראשונה הינה אמונה איתנה מבוססת על ההחלפה שהתרחשה על הצלב. אמונה מהסוג הזה הופכת את הבטחותיו של אלוהים מוחשיות מרגע הבנתם. הציות המיידית שלנו שאינו מטיל ספק, וכושר עמידה סבלני מניעים אותנו ממקום של זכויות חוקיות במשיח אל מקום של הנאה מלאה ומוחשית של זכויות אלה. אנו פוגשים כל התנגדות שטנית עם "חרב הרוח": דבר אלוהים המדובר. (ר' אפסים ו, 17.)

תודה לך אדוני שבחרת בי באהבתך. אני מכריז שאני אפגוש כל פיתוי או התנגדות שטנית עם דבר אלוהים. אני מכריז שאלוהים אימץ אותי כבנו/בתו. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *