1 במרץ | לשתף פעולה עם הרוחגופי הוא היכל של רוח הקודש פדוי, מטוהר ומקודש בדם ישוע

אוֹ הֲלֹא יְדַעְתֶּם כִּי גוּפְכֶם הוּא הֵיכַל רוּחַ הַקֹּדֶשׁ הַשֹּׁכֵן בְּקִרְבְּכֶם אֲשֶׁר הָיָה לָכֶם מֵאֵת הָאֱלֹהִים וְלֹא שֶׁלָּכֶם אַתֶּם. (הראשונה לקורינתים ו, 19)

וְהָרוּחַ מַגִּיד בְּפֵרוּשׁ כִּי בְּאַחֲרִית הַיָּמִים יָסוּרוּ מִן־הָאֱמוּנָה לִפְנוֹת אֶל־הָרוּחוֹת הַמַּתְעוֹת וְאֶל־תּוֹרֹת הַשֵּׁדִים׃ דֹּבְרֵי שֶׁקֶר בַּחֲנֻפָּה וְנִכְוִים בְּמַדָּעָם׃ אֹסְרִים לָקַחַת אִשָּׁה וּמֹנְעִים מִמִּינֵי מַאֲכָל אֲשֶׁר בְּרָאָם הָאֱלֹהִים שֶׁיֹּאכְלוּם בְּתוֹדָה הַמַּאֲמִינִים וְיֹדְעֵי הָאֱמֶת׃ כִּי כָל־בְּרִיַּת אֱלֹהִים טוֹבָה וְאֵין דָּבָר מְשֻׁקָּץ וּבִלְבַד שֶׁיֵּאָכֵל בִּבְרָכָה׃ כִּי יְקֻדַּשׁ בִּדְבַר אֱלֹהִים וּבִתְפִילָּה. (ראשונה לטימותיאוס ד, 5-1)

בפסקה זו שאול אומר שהתנזרות מנישואים היא אינה תנאי הכרחי לקדושה; זה לא בהכרח מוביל לקדושה. למען האמת, אם נבחן את ההיסטוריה של הכנסייה, במקרים בהם כמרים נדרשו להתנזר מנישואים, זה היה ברור מאליו שהדבר לא הוסיף לקדושתם.

בנוגע לדיאטות השונות, שאול אמר שכל מה שאלוהים ברא למאכל הוא טוב. אך אנחנו חייבים לזכור שהאוכל הטוב שאלוהים ברא יכול להישחת על ידי מה שאנחנו מערבבים איתו, או האופן בו אנחנו מכינים אותו. לפיכך, תשקיעו זמן ומאמץ להבחין בין הדברים המועילים והדברים המזיקים. שתפו פעולה עם רוח הקודש.

תודה לך אדוני על דמו של ישוע ועל פעולת רוח קודשך. אני מכריז שאשתף פעולה עם רוח קודש להבדיל בין מה שמועיל ובין מה שמזיק לגופי, מכיוון שהוא היכל של רוח הקודש, פדוי, מטוהר ומקודש בדם ישוע. אמן.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *