11 באוקטובר | אמונה ויראהנירא נא מפני חוסר מנוחה

עַל כֵּן בְּהִמָּצֵא עוֹד הַהַבְטָחָה לָבוֹא אֶל מְנוּחָתוֹ נִירָא נָא פֶּן יֵרָאֶה אִישׁ מִכֶּם מְאַחֵר פְּעָמָיו. (אל העברים ד, 1)

עַל כֵּן…נִירָא נָא (אל העברים ד, 1)

האם הכתוב הזה מפתיע אתכם או שמא אתם סבורים שהוא פוגעני למדי? מרבית המאמינים לא מפנים מקום ליראה בלבם.

הזוג הנהדר שאחראי על ישועתי התגורר ביורקשיר שבאנגליה. כאשר ביקרתי אותם בשובי לאנגליה עם תום מלחמת העולם השנייה, מצבם הרוחני לא היה טוב במיוחד. הגבר החזיק באמונה כי אין מקום לפחד בחיי המאמין. אני הצעתי לו שקיימים סוגים שונים של פחד. כתוב בתהילים י״ט, 10: "יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד…" אין קץ ליראת יהוה. האיש הזה קיבל החלטה שלא יעשה שימוש בתרופות לעולם, החלטה שמשדרת סוג של שחצנות. אני קישרתי את החלטתו זו לגישתו שדחתה את כל סוגי הפחדים. למרבה הצער, סכרת התפתחה בגופו ורגלו נכרתה כתוצאה מהמחלה. הוא היה המום מכך שאמונתו לא ריפאה אותו. אני חושב שהבעייה האמתית במקרה הזה היה סירובו להבין כי סוג מסויים של פחד הוא חלק בלתי נפרד מחיי המאמין. המילים "עַל כֵּן…נִירָא נָא" המופיעות באיגרת אל העברים מיועדות למאמינים ולא לכאלה שאינם מאמינים. זכרו כי תמיד ישנה אפשרות שלא נזכה לקבל את כל מה שאלוהים יעד עבורנו.

עַל כֵּן בְּהִמָּצֵא עוֹד הַהַבְטָחָה לָבוֹא אֶל מְנוּחָתוֹ נִירָא נָא פֶּן יֵרָאֶה אִישׁ מִכֶּם מְאַחֵר פְּעָמָיו. (אל העברים ד, 1)

לכל הבטחה שני צדדים. ההבטחה מציעה לך דבר טוב. מכל מקום אם לא תדרוש את ההבטחה מאלוהים, אתה תישאר מקופח. כך גם בחיי האמונה. אף שהטוב זמין לך, תמיד ישנה האפשרות שתחמיץ אותו. אני מאמין שעלינו לאמץ גישה פנימית של יראה על-מנת שנוכל להיכנס למנוחה של האלוהים.

תודה לך אדוני על ההבטחה להיכנס אל מנוחתך. אני מכריז שאני בא לפני אלוהים עם גישה נכונה, אני נכנס עם יראה למנוחתו. אני אירא פן לא אכנס למנוחתו של המשיח. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *