11 במרץ | גופי לאדוןאבריי, חלקי גופי, הינם כלי צדקה כנועים לאלוהים לשרותו ולכבודו

וְאַל תִּתְּנוּ אֶת אֵבָרֵיכֶם לִהְיוֹת לִכְלֵי עָוֶל לַחֵטְא אֲבָל תְּנוּ עַצְמְכֶם לֵאלֹהִים כַּחַיִּים מֵעִם הַמֵּתִים וְאֵבָרֵיכֶם לִכְלֵי צְדָקָה לֵאלֹהִים. (רומים ו, 13)

אנו מוסרים את איברנו הפיזיים לאלוהים, כאשר אנחנו אומרים: אלוהים, תעשה אתה שימוש בהם. לאחר מכן, זה באחריותנו לשמור על קדושת המקדש הזה. שאול כתב:

הַמַּאֲכָל לַכְּרֵשׂ וְהַכְּרֵשׂ לַמַּאֲכָל וְהָאֱלֹהִים אֶת־זֶה וְאֶת־זֶה יְכַלֶּה וְהַגּוּף אַל־יְהִי לַזְּנוּת כִּי אִם לָאָדוֹן וְהָאָדוֹן לַגּוּף. (ראשונה לקורינתים ו, 13)

הכתובים מכנים חוסר מוסריות מינית, שכולל בתוכו קיום יחסי מין לפני הנישואים, זנות. מכל מקום, איך שלא נקרא לזה, אלוהים מעולם לא שינה את גישתו כלפי החטא הזה. הגוף לא נועד ליחסי מין לפני הנישואים, אלא לאדון. והָאָדוֹן לַגּוּף. נכון שזה נפלא? אם ניתן את גופנו לאדון, אז האדון הוא לגופנו.

שאול היה אדם פרקטי והוא דיבר עם אנשים על מה שבאמת העסיק אותם. בהמשך הוא אומר:

רַחֲקוּ מִן־הַזְּנוּת כָּל חֵטְא אֲשֶׁר יֶחֱטָא הָאָדָם מִחוּץ לְגוּפוֹ הוּא וְהַזּוֹנֶה חֹטֵא בְּעֶצֶם גּוּפוֹ. (פסוק 18)

אנשים רבים מפרשים את הפסוק הזה כאזהרה נגד מחלות מין כגון HIV, איידס, זיבה או עגבת (סיפיליס). קרוב לוודאי שאלה תוצאות ישירות של חוסר מוסריות מינית, אולם הלימוד של שאול הולך מעבר לזה. אנו מסכנים את הבריאות שלנו עם כל סוג של חוסר מוסריות. פעמים רבות כאשר מאמינים מבקשים מרפא לגופם ואינם מקבלים זאת, הסיבה לכך היא חוסר מוסריות בחייהם. במרבית המקרים, אלוהים דורש שנלך לשורש הבעייה, נשוב וניישר את דרכנו בטרם נוכל לקבל ממנו מרפא.

תודה לך ישוע על הניצחון שנחלת על הצלב. אני מוסר את גופי לאדון ומכריז כי אבריי וחלקי גופי, הינם כלי צדקה כנועים לאלוהים, לשרותו ולכבודו. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *