12 צעדים לשנה טובה – חלק גצעדים 4, 5 ו-6 לשנה טובה

בשיעורים אלה, אנחנו חולקים אתכם שניים-עשר צעדים לשנה טובה. שתיים-עשרה החלטות אמונה המבוססות על הכתוב באיגרת אל העברים. בשיעור הקודם חלקתי אתכם את שלושת הצעדים הראשונים. נירא נא, נשקדה נא ונחזיקה בהודאת אמונתנו. היום אחלוק אתכם שלושה צעדים נוספים, לשנה טובה. לצעדים האלה, כמו גם לקודמים, יכולה להיות השפעה מכרעת על יחסנו לאלוהים ולדברו בשנה הקרובה.

4. בטחון באלוהים

הצעד הרביעי הוא: נִקְרְבָה בְּבִטָּחוֹן לִפְנֵי כִּסֵּא הֶחָסֶד והוא לקוח מהאיגרת אל העברים ד׳ 16:

עַל כֵּן נִקְרְבָה בְּבִטָּחוֹן לִפְנֵי כִּסֵּא הֶחָסֶד לָשֵׂאת רַחֲמִים וְלִמְצֹא חֶסֶד לְעֶזְרָה בְּעִתָּהּ.

כותב האיגרת קורא לנו להתקרב לאלוהים למען שני דברים: רחמים וחסד. אם אלוהים הזמין אותנו להתקרב לכסא החסד כדי למצוא רחמים וחסד, אנחנו יכולים להיות בטוחים שרחמים וחסד יחכו לנו שם. אך עלינו לעמוד בתנאים של אלוהים. אנחנו צריכים להתקרב בביטחון, כילדים של אלוהים – לא כמו קבצנים. עלינו לבוא ולשאת רחמים. למען האמת, זה עדיף לנו לקבל רחמים מאלוהים, מאשר שנקבל את התגובה הצודקת על מעשינו. בנוסף כותב האיגרת אומר לנו למצוא חסד. אסור לנו להגביל את אלוהים. אנחנו צריכים לאפשר לחסד שלו, לעשות את מה שרק החסד של אלוהים יכול לחולל בחיינו.

5. שלמות ובגרות

הצעד החמישי שאציין היום, הוא: נַעֲבֹר אֶל הַשְּׁלֵמוּת והוא לקוח מהאיגרת אל העברים ו׳ 1:

עַל כֵּן בַּעֲזֹב כָּעֵת רֵאשִׁית דְּבַר הַמָּשִׁיחַ נַעֲבֹר אֶל הַשְּׁלֵמוּת וְלֹא נָשׁוּב לָשִׁית יְסוֹדֵי הַתְּשׂוּבָה מִמַּעֲשֵׂי מָוֶת וְהָאֱמוּנָה בֵּאלֹהִים.

אלוהים רוצה שנגיע לשלמות או לבגרות. לשם כך, קיימות שתי דרישות עיקריות: קודם כל עלינו להישמע למנהיגים שאלוהים נתן לקהילה. שליחים, מבשרים, רועי קהילה ומורים. מבלי שתהיה לנו המשמעת הזו, האחריות הזו וההדרכה הזו, לא נוכל להגיע לבגרות באמונה. ישוע המשיח לא סיפק עבורנו משאבים ועזרה שאין בהם כל תועלת. כל תפקידי השרות בגוף המשיח חיוניים לבניה של כלל הגוף ולבניה וכל אחד ואחד מאתנו.

על מנת שנוכל לעבור את השלמות או הבגרות קיימת דרישה נוספת. אנחנו חייבים להיות חלק מגוף גדל ומתפתח, לא אינדיבידואלים מבודדים. מאמינים מבודדים, לרוב מאמצים לעצמם מעת לעת, דוקטרינות חדשות ודעות חדשות בנוגע לסוגיות שונות. אנחנו צריכים להתייחס בבגרות ובאחריות כלפי תפקידי השרות השונים שאלוהים סיפק לקהילה. אנחנו חייבים להיות חלק מקהילה – זו הדרך היחידה לבגרות.

6. הזמנה לקרבה

הצעד השישי והאחרון לשיעור הזה הוא: נִקְרְבָה נָּא והוא לקוח מהאיגרת אל העברים י׳ 22:

נִקְרְבָה נָּא בְּלֵבָב שָׁלֵם וּבֶאֱמוּנָה תְמִימָה מְטֹהָרִים בְּהַזָּיַת לְבָבֵנוּ מֵרוּחַ רָעָה וּרְחוּצֵי הַבָּשָׂר בְּמַיִם טְהוֹרִים.

ההזמנה בפסוק הזה היא הזמנה להתקרב אלוהים. הזמנה לקחת את המקום שלנו עם המשיח על כס הכבוד. נקראנו להתקרב לאלוהים בדרך חדשה וחיה. מהי אותה דרך חדשה וחיה? ישוע. עלינו להתקרב באותו אופן שהוא התקרב. בפסוק הזה כותב האיגרת מציב בפנינו ארבע דרישות, הבה נציין אותן שוב. אנחנו רוצים להתקרב לאלוהים עם לב שלם, לא כזה שחלוק בינו לבין דברים אחרים. אמונה תמימה, כזו שמאפשרת לנו לבטוח בו, גם כשאנחנו לא מבינים הכול. מטוהרים ממצפון רע, כלומר מקפידים להביא לאור את חטאינו, ולהתוודות על כל מעשה רע ולשוב לאלוהים בכנות. רחוצי בשר במים טהורים, ההקשר כאן הוא לטבילה במים שמסמלת את ההזדהות שלנו עם מותו, קבורתו ותקומתו של המשיח.

אז הבא נתקרבה לאלוהים.

נחזור בקצרה של שלושת הצעדים שציינתי היום:

צעד רביעי, נִקְרְבָה בְּבִטָּחוֹן לִפְנֵי כִּסֵּא הֶחָסֶד – אלוהים מזמין אותנו לכסא הרחמים, היכן שחסד ורחמים מחכים לנו.

צעד חמישי, נַעֲבֹר אֶל הַשְּׁלֵמוּת – אנחנו צריכים להיות חלק מגוף גדל ומתפתח של מאמינים. אלוהים סיפק עבורנו את הקהילה ותפקידי השירות בקהילה, כדי שנוכל להתבגר.

צעד שישי, נִקְרְבָה נָּא – עלינו להתקרב לאלוהים, עם לב שלם, אמונה תמימה, מצפון נקי ורחוצים בדבר של אלוהים.

בשיעור הבא נחלוק אתכם 3 צעדים נוספים. שנה טובה!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *