13 באוגוסט | משמעות השלמותהושלמתי במשיח

בוֹ אַתֶּם נִמְלָאִים אֲשֶׁר הוּא רֹאשׁ כָּל שְׂרָרָה וְשָׁלְטָן. (קולוסים ב, 9-10)

מה זאת אומרת להיות מושלם?

המילה "מושלם" מפחידה לעיתים אנשים. יש החושבים שלהיות מושלם זה אומר שלא עושים טעויות, לא אומרים את הדברים הלא נכונים, תמיד עושים הכל מאה אחוז. אנשים חושבים לעצמם ש"אם זה היעד, אני מוותר מראש, גם ככה זה בלתי אפשרי." למרות זאת, המילה "מושלם" נמצאת בכתובים, לכן לא נוכל לברוח ממנה. עלינו להתמודד איתה במוקדם או במאוחר.

למילה "מושלם" בכתובים שלוש משמעויות. המשמעות הראשונה מצביעה על בגרות. כולנו מסכימים שזו משימה אפשרית, שאינה מלווה באימה. משמעות נוספת מצביעה על משהו בלי פגם או מום. שתי המשמעויות אינן קשורות זו לזו בהכרח. ייתכן שיש אדם בוגר בעל מומים מסויימים בחלקי גופו. ייתכן שאפילו חסר איבר מגופו – זרוע, אצבע או אפילו איבר פנימי. במקרה הזה, בן האדם הוא בוגר, אולם אינו שלם. לעומת זאת ייתכן שיש אדם בלי מומים או פגמים שטרם הגיע לבגרות. כדי לתאר את השלמות, צריך לחבר בין המשמעויות השונות של המילה.

לְהַשְׁלִים אֶת הַקְּדשִׁים לְמַעֲשֵׂה הָעֲבוֹדָה לְבִנְיַן גּוּף הַמָּשִׁיחַ. (אפסים ד, 12)

הפועל "להשלים" ביוונית פירושו לחבר יחד או להרכיב יחד. נעשה שימוש במילה אחרת קשורה באיגרת אל העברים י"א, 3, היכן שכתוב "הָעוֹלָמוֹת נַעֲשׂוּ בִּדְבַר הָאֱלֹהִים…" כך שהמילה מושלם קשורה גם לבנייה והתאמת דברים יחד בדרך שגורמת לכל המרכיבים לעבוד בהתאמה ולתפקד ביעילות. לפיכך יש לנו 3 הגדרות שונות לשלמות:

  1. בגרות
  2. שלמות
  3. שילוב נכון (להתאים הכל יחד כך שהכל יפעל בהרמוניה)

זו המטרה שהברית החדשה מציבה בפנינו כמאמינים בה.

תודה לך אדוני על פעולתך בקרבי. אני מכריז שאלוהים משלים אותי – הוא מחנך אותי לבגרות, הוא משלים אותי, והוא מכין אותי להתאים למקום שהוא יעד אותי אליו. הושלמתי במשיח. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *