14 באוקטובר | חוסר אמונה = אי ציותנירא נא מפני חוסר מנוחה

עַל־כֵּן בְּהִמָּצֵא עוֹד הַהַבְטָחָה לָבוֹא אֶל־מְנוּחָתוֹ נִירָא נָא פֶּן־יֵרָאֶה אִישׁ מִכֶּם מְאַחֵר פְּעָמָיו. (אל העברים ד, 1)

הסיבה הבסיסית לכך שבני ישראל לא נכנסו אל הנחלה שאלוהים נתן להם הייתה חוסר אמונה. אותה סיבה תמנע גם מאיתנו להכנס אל נחלתנו. מחבר איגרת אל העברים ייחס את מצבם אלינו באומרו:

… לֹא־הוֹעִיל דְּבַר הַשְּׁמוּעָה מִפְּנֵי אֲשֶׁר לֹא־הִתְעָרַב בָּאֱמוּנָה לַשֹּׁמְעִים. (אל העברים ד, 2)

גם אם דבר אלוהים בא אלינו, הוא לא יועיל לנו או יברך אותנו על-פי רצונו של אלוהים אם לא יהיה מעורב באמונה. דבר אלוהים דורש אמונה כדי לפעול בחיינו.

בפסוק הבא כתוב:

"כִּי בָּאֵי הַמְּנוּחָה אֲנַחְנוּ הַמַּאֲמִינִים…" (פס' 3)

אמונה אמיתית מביאה אותנו למנוחה. יש לך את מנוחת האמונה? האם מילאת את התנאים לכך או שמא הינך מסתכן בטעות של בני ישראל אשר הקשו את ליבם? בגלל חוסר אמונתם הם החמיצו את כל מה שאלוהים תכנן עבורם. זו תהיה טרגדיה אם המקרה הזה יחזור על עצמו בימינו! עם זאת, מחבר האיגרת מבהיר שזה עלול לקרות – אכן, זה יקרה – אם לא נשקוד להכנס אל המנוחה הזו.

בהמשך האיגרת אל העברים, נמצא היישום המעשי של הלקח הזה:

לָכֵן נִשְׁקְדָה־נָּא לָבוֹא אֶל־הַמְּנוּחָה הַהִיא לְמַעַן אֲשֶׁר לֹא־יִכָּשֶׁל אִישׁ וְהָיָה מַמְרֶה כְּמוֹהֶם. (אל העברים ד, 11)

לכן אני מפציר בכם, אל תיפלו מהאמונה כפי שעשו בני ישראל בתנ"ך. חשוב שנשמור על עצמנו מפני חוסר אמונה. חשוב שנשקוד ונשקיע בהליכה באמונה, בשמירה ובבניית אמונתנו ובעידוד וחיזוק של אמונתם אחד של השני. רק שלא ניפול לאותה טעות טרגית שנפלו אליה בני ישראל בגלל חוסר אמונתם. זכרו כי קיים קשר נסיבתי ישיר בין חוסר אמונה לאי-ציות.

תודה לך אדוני על ההבטחה להכנס אל מנוחתך. אני מכריז שאמונה אמיתית מכניסה אותי למנוחה. אני אירא פן לא אכנס למנוחתו של המשיח. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *