16 באפריל | שינוי ניכרישוע נעשה לחטא בחטאינו כדי שאנו נהפוך צדיקים בצדקתו

כִּי אֶת אֲשֶׁר לֹא יָדַע חֲטָאָה אֹתוֹ עָשָׂה לַחֲטָאָה בַּעֲדֵנוּ לְמַעַן נִהְיֶה בּוֹ אֲנַחְנוּ לְצִדְקַת אֱלֹהִים. (שניה לקורינתים ה, 21)

אלוהים הפך את ישוע, שהיה חף מכל חטא, להיות חטא בעדנו, על מנת שאנחנו נעשה לצדקת אלוהים בישוע. ההחלפה כאן היא מאוד ברורה:

ישוע נעשה לחטא כדי שאנחנו נוכל להפוך צדיקים. שימו לב שעל פי הפסוק הזה אנחנו לא נעשים לצדיקים בכוחות צדקתנו, אלא על ידי צדקת אלוהים. במתי ו, 33, ישוע אמר:

אַךְ דִּרְשׂוּ בָרִאשׁוֹנָה אֶת מַלְכוּת אֱלֹהִים וְאֶת צִדְקָתוֹ וְנוֹסַף לָכֶם כָּל אֵלֶּה.

הצדקה היחידה שמקובלת במלכות של אלוהים בשמים היא הצדקה של אלוהים שניתן לקבל דרך אמונה בישוע. בישעיהו ס״ד, 6, נאמר:

וַנְּהִי כַטָּמֵא כֻּלָּנוּ וּכְבֶגֶד עִדִּים כָּל צִדְקֹתֵינוּ.

הפסוק הזה אינו אומר שהחטאים שלנו הם כמו בגדי עדים, אלא שצדקותינו (כל מה שאנחנו נוהגים לכנות מעשים טובים) הם בגדי עדים. אפילו המאמצים הגדולים ביותר שאנחנו עושים על מנת להיות צדיקים – כלומר, הניסיונות שלנו לרצות את אלוהים ולעבוד אותו בכוחותינו – אינם אלא בגדי עדים. בגדי העדים האלה אינם מכשירים אותנו להיכנס לגן עדן – מלכות האלוהים בשמים. אלוהים דורש מאיתנו להסיר את בגדי העדים של צדקותינו. אנחנו חייבים לחדול מלהישען על מעשינו הטובים והפעילויות הדתיות שלנו, ולהכיר בכך שאנחנו כולנו חוטאים. אנחנו חייבים להאמין שישוע נעשה לחטא בחטאינו על הצלב על מנת שאנחנו נוכל לההיפך לצדיקים בצדקתו.

תודה לך ישוע על מה שעשית עבורי על הצלב. אני מכריז שאני מניח/ה לצדקנות שלי ומתחיל/ה במקום זה לדרוש את הצדקה של אלוהים, מכיוון שישוע נעשה לחטא בחטאתי כדי שאני אהיה לצדיק/ה בצדקתו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *