16 ביולי | למצוא את מקומנואני איבר בגוף המשיח

 וְאַתֶּם גּוּף הַמָּשִׁיחַ אַתֶּם וְאֵבָרָיו כָּל אֶחָד לְפִי חֶלְקוֹ. (ראשונה לקורינתים י״ב, 27)

כְּצִפּוֹר נוֹדֶדֶת מִן קִנָּהּ; כֵּן אִישׁ נוֹדֵד מִמְּקוֹמוֹ. (משלי כ״ז, 8)

ראיתם פעם ציפור שעזבה את קינה והתקשתה לחזור לשם? זהו ביטוי מובהק של חולשה ואומללות. התיאור הזה ממחיש במדויק את המהות של להיות מחוץ למקומך. פעמים רבות יעצתי לאנשים לעבור פיזית ממקום למקום. בדרך כלל אני אומר להם, "אחת הבעיות שלכם היא שאינכם נמצאים במקום הגיאוגרפי הנכון. זה לא המקום הנכון בשבילכם. אתם לא תשגשגו ממש עד שתמצאו את מקומכם."

אף-על-פי-כן, "המקום שלך" אינו רק מקום גיאוגרפי, אלא מקום באלוהים, מקום בגוף המשיח. כתוב שכל אחד מאיתנו הוא איבר בגוף המשיח. כאיברים, כל אחד מאיתנו צריך למצוא את המקום שבו יש צורך במה שאלוהים נתן לו. מן הסתם, למקם כף יד מתחת לרגל זה מגוחך. כף רגל שהונחה במקום כף היד זה גם מגוחך. עליך לגלות איזה מן איבר אתה כדי שתוכל למצוא את המקום המתאים לך בגוף המשיח.

אֱלֹהִים… אֲשֶׁר הוֹשִׁיעָנוּ וּקְרָאָנוּ קְרִיאָה קְדוֹשָׁה לֹא כְמַעֲשֵׂינוּ כִּי אִם־כַּעֲצָתוֹ וְחַסְדּוֹ הַנִּתָּן לָנוּ בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ לִפְנֵי יְמוֹת עוֹלָם.
(שנייה לטימותיאוס א, 8-9)

וואוו… הפסקה הזו מדהימה לאין שיעור. איזה עומק. כתוב שאלוהים "הושיענו", אך זה לא הכל. אל תעצרו שם. מיד אחרי כן כתוב שהוא גם "קראנו". להיוושע משמעו גם להקרא. אין אף אחד שהוא נושע ואין קריאה על חייו.

ישנם המוני מאמינים שנושעו ואינם יודעים מהי הקריאה שלהם. אולם אין זה משום שאין קריאה בחייהם. כאשר אנו נושעים, אנו נושעים לתוך קריאה מסויימת. אתה תהיה מתוסכל וחסר-סיפוק, עד שתמצא ותמלא את קריאתך.

תודה לך ישוע שעשית אותי חלק מגופך. אני מכריז שאני מוצא את מקומי וקריאתי בך. אני איבר בגוף המשיח. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *