18 במרץ | אמונה מוצהרתאני מנצח את השטן בדם השה ובדבר עדותי ולא אהבתי את נפשי עד מוות

וְהֵם נִצְּחֻהוּ בְדַם הַשֶׂה וּבִדְבַר עֵדוּתָם וְלֹא אָהֲבוּ אֶת נַפְשָׁם עַד לַמָּוֶת. (חזון יוחנן יב, 11)

האדון הראה לי שרבים מהמאמינים שיביטו אחורה על חייהם יודו בכך שהם הכריזו שורה של הכרזות שליליות בנוגע לחייהם. יתכן שדיברת על דברים שאין ביכולתך לעשות או כל כשלונותיך ואכזבותיך. אולם עלינו להבין שהצהרותינו מכוונות את צעדינו.

ישנה דוגמא חיה לאמת זו בסיפור של 12 המרגלים שמשה שלח לארץ המובטחת. שניים חזרו עם דיווח חיובי, ועשרה עם שלילי. רוב הישראלים האמינו לדיווח השלילי, "לא נוכל לכבוש את הארץ הזו." השניים שחזרו עם דיווח חיובי אמרו, "עלה נעלה וירשנו אותה כי יכול נוכל לה." הישראלים קבעו את גורלם בהצהרתם. אלו שאמרו "לא נוכל", לא יכלו. ואלו שאמרו "יכול נוכל" יכלו בהחלט ולקחו חלק בכיבוש הארץ.

יתכן ויצאו מפיך מספר הצהרות שליליות, הכרזות שליליות שלא פיארו את ישוע, או הכרזות שהתרכזו באכזבה מסוימת וקשרו אותך לחוסר יכולת או כישלון. אם אנחנו מכריזים כישלון, כישלון יהיה מנת חלקנו. אם אנחנו מכריזים אמונה, אלוהים יהיה מנת חלקנו. פשוט עליך להכריז לפני אלוהים,

אלוהים, סלח לי. מנעתי את ההתערבות שלך בחיי; בגלל חוסר האמונה והחשיבה השלילית שלי, הגבלתי את פעולתך בחיי.

בכתובים נאמר,

וְאִם־נִתְוַדֶּה אֶת־חַטֹּאתֵינוּ נֶאֱמָן הוּא וְצַדִּיק לִסְלֹחַ לְחַטֹּאתֵינוּ וּלְטַהֲרֵנוּ מִכָּל־עָוֹן. (1 יוחנן א:9)

בזמן שאתה דוחה הכרזות שליליות, תודה לאלוהים שאתה יוצא מתוך העמק החשוך והבודד של כישלון ורחמים עצמיים.
תכריז בגבורה,

הכל אני יכול בעזרת המשיח הנותן בי כוח.

זאת הכרזה המבוססת על הדבר של אלוהים. (ר' פיליפיים ד, 13.)

תודה לך אדוני על דם השה. אני מכריז שהכל אני יכול בעזרת המשיח הנותן בי כוח, ושאני מנצח את השטן בדם השה ובדבר עדותי ולא אהבתי את נפשי עד מוות. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *