19 באוקטובר | הבטחות האלהבה נשקוד

לָכֵן נִשְׁקְדָה־נָּא לָבוֹא אֶל־הַמְּנוּחָה הַהִיא לְמַעַן אֲשֶׁר לֹא־יִכָּשֶׁל אִישׁ וְהָיָה מַמְרֶה כְּמוֹהֶם. (אל העברים ד, 11)

למרבית ההבטחות של אלוהים ישנם תנאים. כלומר, אלוהים נוהג לנסח את הבטחותיו כך: "אם תעשה כך, אז אני אעשה כך." אין לנו זכות לדרוש הבטחה כלשהי אלא אם קיימנו את תנאי ההבטחה בראשונה.

חשוב שנבין כי הגשמת ההבטחות של אלוהים לא תלויה בנסיבות האישיות שלנו אלא בכך שקיימנו את התנאים שאלוהים קבע. עלינו למקד את המבט שלנו על התנאים ולוודא שאנו מקיימים אותם במקום להיות מושפעים על-ידי נסיבות שעלולות להסיט את מבטנו למקומות אחרים.

ניקח לדוגמה את אברהם. אלוהים הבטיח לאברהם בן שירש אותו. עם זאת, הוא הגיע לגיל 90 ועדיין לא נולד לו בן. (אמנם הוא השיג את ישמעאל בכוחות עצמו, אבל הוא לא היה היורש.) מדוע אלוהים איפשר לאברהם להגיע לגיל כה מופלג לפני שהוא קיים את הבטחתו? מדוע לעתים קרובות אלוהים מאפשר לנו להגיע למצב שנראה כבר כבלתי אפשרי לפני שהוא מקיים את ההבטחות שאנו דורשים ממנו?

קודם כל, זה מרוקן אותנו מביטחון עצמי מופרז. אנחנו כבר מבינים שאם יקרה משהו, זה יהיה רק בגלל שאלוהים יכול לעשות את זה. גופו של אברהם היה כבר חסר תועלת במושגים של רבייה, כמו כן גם הרחם של אשתו. לא הייתה כל דרך טבעית למלא את ההבטחה. אברהם נדרש למקד את מבטו על אלוהים לבדו, היחיד שהיה מסוגל לקיים את ההבטחה.

שנית, כאשר ההבטחה לבסוף מתקיימת, כל הכבוד מגיע לאלוהים. זכור כי מטרת ההבטחות היא הכבוד של אלוהים. כאשר אנו יכולים לפעול לבדנו, ייתכן ונתפתה לקבל את הקרדיט לכך. אולם אם נגיע למקום שבו אנו משוכנעים שלא נצליח בכוחותינו, מרוקנים מכל ביטחון עצמי, כל הכבוד יגיע באמת לאלוהים.

תודה לך אדוני על ההבטחה להכנס אל מנוחתך. אני מכריז שמטרת ההבטחות של אלוהים היא להביא כבוד לשמו. אני אשקוד. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>