20 באוקטובר | לטפח את השקדנותהבה נשקוד

לָכֵן נִשְׁקְדָה־נָּא לָבוֹא אֶל־הַמְּנוּחָה הַהִיא לְמַעַן אֲשֶׁר לֹא־יִכָּשֶׁל אִישׁ וְהָיָה מַמְרֶה כְּמוֹהֶם. (אל העברים ד, 11)

שקדנות היא פרי שיש לטפחו. להלן מספר הוראות מתומצתות לטיפוח השקדנות.

הָאִכָּר הָעֹבֵד הוּא יֹאכֵל רִאשׁוֹנָה מִפְּרִי הָאֲדָמָה. (2 לטימותיאוס ב, 6)

שאול מציין בפסוק הזה עובדה בסיסית: הטיפוח של פרי האדמה דורש עבודה קשה. הפרי אינו גדל בלי מאמץ. העובדה הזו נכונה גם בנוגע לפרי הרוח – טיפוח הפרי דורש עבודה קשה. אני מבקש להציע שתי דרכים שבהן אנו יכולים לטפח את פרי הרוח בחיינו.

קודם כל, עלינו ללמוד את דבר אלוהים מפני שזה הבסיס לכל הדברים שאלוהים רוצה לתת לנו. אם איננו מכירים את דברו, זה כמעט וודאי שנחמיץ חלק ניכר מאספקתו עבורנו.

הֱיֵה שָׁקוּד לְהִתְיַצֵּב נֶאֱמָן לִפְנֵי אֱלֹהִים וּכְפֹעֵל אֲשֶׁר לֹא־יֵבוֹשׁ הַמְחַלֵּק עַל־נָכוֹן דְּבַר הָאֱמֶת. (2 לטימותיאוס ב, 15)

על-מנת לחלוק את דבר האמת, הכתובים ודבר אלוהים נכונה, עלינו להיות פועלים. במובן מסויים, עלינו להפשיל שרוולים ולהתחיל לעבוד.

מעבר לכך, חשוב שנבלה פרקי זמן בתפילה. אינני מתכוון רק לדיבור עם אלוהים, אלא גם לשמיעה בקולו, וזה חשוב באותה מידה אם לא יותר מדיבור. גם כאן ישוע מספק לנו דוגמה מושלמת. כל הבסיס לשרות הארצי של ישוע היה מערכת היחסים שלו עם אביו. על-מנת לטפח ולשמר את מערכת היחסים הזו, ישוע בילה זמן רב בתפילה. לעתים קרובות זה היה לפנות בוקר. שם הוא שמע את קול האב וקיבל הכוונה ממנו לשרות.

תודה לך אדוני על ההבטחה להכנס אל מנוחתך. אני מכריז שאטפח שקדנות בחיי על-ידי לימוד של דבר אלוהים ותפילה. אני אשקוד. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>