22 באפריל | שחרור מכוח החטאישוע נעשה לחטא בחטאינו כדי שאנו נהפוך צדיקים בצדקתו

כִּי אֶת אֲשֶׁר לֹא יָדַע חֲטָאָה אֹתוֹ עָשָׂה לַחֲטָאָה בַּעֲדֵנוּ לְמַעַן נִהְיֶה בּוֹ אֲנַחְנוּ לְצִדְקַת אֱלֹהִים. (שניה לקורינתים ה, 21)

החלק הבא במתכון שמוצג ברומים ו' מאופיין על-ידי הוראות מעשיות המופיעות בפסוקים 11-13.

קודם כל, "…הֱיוּ בְעֵינֵיכֶם כְּמֵתִים…" (פס' 11) אם הכתובים אומרים שאנו מתים, אז ככה זה! שאול בעצמו אמר, "עִם הַמָּשִׁיחַ נִצְלַבְתִּי וְאָנֹכִי לֹא אֶחְיֶה עוֹד כִּי אִם הַמָּשִׁיחַ הוּא חַי בְּקִרְבִּי…" (גלטים ב, 20) מבחינתו של שאול, צליבת המשיח הייתה כצליבתו. כך הוא חשב וכך הוא גם דיבר, כי זאת הייתה מבחינתו האמת. עלינו לנהוג באותה צורה.

שני הצעדים הבאים מוצגים דווקא בשלילה: "אַל תִּשְׁלַט הַחַטָּאת בְּגוּפְכֶם אֲשֶׁר יָמוּת…" (פס' 12) ו"אַל תִּתְּנוּ אֶת אֵבָרֵיכֶם לִהְיוֹת לִכְלֵי עָוֶל לַחֵטְא…" (פס' 13) קודם, לא היינו מסוגלים שלא לחטוא. כעת יש לנו בחירה. פועל בתוכנו כוח שגובר על כוח החטא. אנו שוחררנו, הוצדקנו. אף על פי כן, נדרש מאיתנו להפעיל כוח רצון. בשעה של פיתוי, עלינו להגיב נחרצות ולומר, "לא! בשום אופן אני לא אכניע את גופי ואת איבריי! אני לא אכנע לך שטן, אני שייך לישוע."

צעד 4 נאמר בחיוב: "תְּנוּ עַצְמְכֶם לֵאלֹהִים…" (פס' 13) אין זה אפשרי לחיות באופן עצמאי ועדיין להיות נקי מחטא. עלינו לבחור לעבוד את אלוהים, במקום את השטן. אנו מקריבים את חיינו כקורבן לאלוהים ונותנים לו את כל חיינו וכל רכושנו, בלי לשמור כלום לעצמנו. לאחר מכן, שאול אמר, "תְּנוּ…אֵבָרֵיכֶם לִכְלֵי צְדָקָה לֵאלֹהִים." (פס' 13) תכניע כל חלק מגופך לאלוהים לשימושו, לרצונו ולמען כבודו.

התוצאה היא "כִּי הַחֵטְא לֹא יִשְׂתָּרֵר עוֹד עֲלֵיכֶם…" (פס' 14) אנו משוחררים מהבושה, ההשפלה והיסורים — כל הרישעות שמכיל החטא בחיקו. אם נתחקה אחר המתכון שמוצג לפנינו באיגרת אל הרומים, דרך ההזדהות עם ישוע במותו, קבורתו, ותחייתו מן המתים– אנו נשתחרר מכוח החטא.

תודה לך ישוע על מה שעשית עבורי על הצלב. אני מכריז כי על-ידי ההזדהות שלי עם ישוע, אשתחרר משיעבוד לחטא, מפני שישוע נעשה לחטא בחטאתי כדי שאני אהיה לצדיק בצדקתו. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *