23 בינואר | טיהור מחטא כאן ועכשיוהדם של ישוע המשיח, בן האלוהים, מטהר אותי תמידית מכל חטא

אֲבָל אִם נִתְהַלֵּךְ בָּאוֹר כַּאֲשֶׁר הוּא בָאוֹר הִנֵּה נִתְחַבַּרְנוּ יָחַד וְדַם יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ בְּנוֹ יְטַהֲרֵנוּ מִכָּל חֵטְא. ראשונה ליוחנן א, 7

העדות האישית שלי, שמבוססת על ההכרזה המופיעה מעלה היא, "כל עוד שאני הולך באור, הדם של ישוע מטהר אותי, עכשיו וללא הרף, מכל חטא." אני אומר, "מטהר אותי עכשיו", משום שזה הופך את ההכרזה הזו למשהו שקורה כאן ועכשיו, זו לא עוד הכללה מעורפלת. זוהי הכרזה המכוונת ישירות כלפיי, כאן ועכשיו, ובנוסף זו הכרזה על פעולה מתמשכת ללא הרף גם בעתיד.

בשפה הסוואהילית ישנו זמן המתייחס לדברים קבועים וגמורים. ישנו שיר ידוע על הדם של ישוע, ה"מטהר אותנו מכל חטא", על פי גרסתם של האפריקנים דוברי הסוואהילית, "הדם של ישוע לגמרי מטהר אותנו באופן טוטאלי." המילים האלו נחקקו בליבי משום שהן מתארות את זה כל כך מושלם. לפיכך, תחשיבו את ההכרזה הזו, כמשהו מתמשך וגמור.

ישנו קטע מתהילים נא המאיר את האמת הזו. דוד מביע כאן חרטה אחרי שהוא הבין את חטא הניאוף והרצח שביצע. זהו אחד המזמורים היפים ביותר, מזמור שיטיב לכולנו אם נדאג לקרוא אותו מידי פעם, ונהפוך אותו לתפילתנו האישית. אני מאמין שניתן להפוך את המזמורים בתהילים לתפילות האישיות שלנו; אינני רק קורא אותם, אלא אני קורא אותם כתפילה אישית.

תְּחַטְּאֵנִי בְאֵזוֹב וְאֶטְהָר; תְּכַבְּסֵנִי וּמִשֶּׁלֶג אַלְבִּין. (תהילים נא, 9)

שימו לב לאופן בו דוד משתמש במושג "אזוב". הוא מתייחס כמובן לאגודת האזוב ששימשה את בני ישראל על מנת להביא את דם השה למשקופי דלתות בתיהם. האזוב הוא האמצעי המביא את הדם למקום בו אני נמצא. זהו תיאור נבואי מדהים, של הטיהור באמצעות הדם של ישוע.

תודה לך אדוני על דמו של ישוע. אני מכריז שהדם שלו מטהר אותי, עכשיו וללא הרף, מכל חטא. הדם של ישוע המשיח, בנו של אלוהים, ממשיך ומטהר אותי מכל חטא ללא הרף. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *