24 באוקטובר | ההודאה העדות והניצחוןנחזיקה בהודאת אמונתנו

וְעַתָּה בִּהְיוֹת־לָנוּ כֹּהֵן גָּדוֹל נַעֲלֶה מְאֹד אֲשֶׁר עָבַר אֶת־הַשָּׁמָיִם יֵשׁוּעַ בֶּן־הָאֱלֹהִים נַחֲזִיקָה בְּהוֹדָאַת אֱמוּנָתֵנוּ. (אל העברים ד, 14)

מילה נרדפת להודאה זו עדות.

וְהֵם נִצְּחֻהוּ בְדַם־הַשֶׂה וּבִדְבַר עֵדוּתָם וְלֹא־אָהֲבוּ אֶת־נַפְשָׁם עַד לַמָּוֶת. (חזון יוחנן יב, 11)

כאשר אנו מעידים באופן אישי על מה שדבר אלוהים אומר שדם ישוע עושה עבורנו – אנו מכריזים את הניצחון שלנו על השטן. עדות הינה דבר פשוט מאוד – זה עניין של לומר את המילים התואמות את הכתוב בתנ"ך ובברית החדשה. העדות מצילה אותנו; היא הגנתנו. אינני יכול להדגיש יתר על המידה את חשיבותה של העדות שלנו.

מחבר האיגרת אל העברים כינה את ישוע "הכהן הגדול של הודאתנו". (אל העברים ג, 1) הודאה משמע לומר את אותו הדבר כמו… עבורנו, כמאמינים בתנ"ך ובישוע המשיח, הודאה משמע לומר בפיות שלנו את אותו הדבר שאלוהים אומר בדברו. אנו גורמים למילים היוצאים מפינו להיות בהסכמה עם דבר אלוהים. ביכולתו של ישוע להפגיע בעדנו אך ורק כאשר אנו מוסרים הודאה נכונה. אפשר לקרוא לזה "הודאה" או "עדות" – בכל מקרה, זהו כלי חיוני עבורנו לזכות בישועתו של אלוהים.

כִּי מִדְּבָרֶיךָ תִּצָּדֵק וּמִדְּבָרֶיךָ תְּחֻיָּב. (מתי יב, 37)

אנו חורצים את גורלנו על-ידי הדברים שיוצאים מפינו. בברית החדשה, יעקב כתב באיגרתו שהלשון דומה למשוט של אונייה; על אף שהוא מרכיב קטן באונייה, הוא קובע את כיוונה. (ר' יעקב ג, 4.) אנו קובעים את מהלך חיינו על-פי השימוש שאנו עושים בלשוננו. אנו יכולים לומר את הדבר הנכון ולגרום לפינו להסכים עם דבר אלוהים או שאנו יכולים לומר את הדבר הלא נכון ולגרום לחיינו לרדת מהמסלול. או שנגיע ונעגון בחוף מבטחים או שנמצא עצמנו בהרס – לפי השימוש שאנו עושים בלשוננו.

תודה לך ישוע שאתה הכהן הגדול של הודאתנו. אני מכריז שאני מנצח את השטן בדם השה ודבר העדות שלי. אחזיקה בהודאת אמונתני. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>