24 בנובמבר | אמונה שאינה מתכלהנַחֲזִיקָה בְּהוֹדָאַתנו בַּל נִמּוֹט

נַחֲזִיקָה בְּהוֹדָאַת הַתִּקְוָה בַּל־נִמּוֹט כִּי־נֶאֱמָן הַמַּבְטִיחַ. (אל העברים י, 23)

ברצוני להדגיש את חשיבותה העליונה של אמונה. אני אומר לכם כעת את מה שישוע אמר לפטרוס:

וַאֲנִי הִתְפַּלַּלְתִּי בַעַדְךָ אֲשֶׁר לֹא־תִכְלֶה אֱמוּנָתֶךְ וְאַתָּה כַּאֲשֶׁר תָּשׁוּב בִּתְשׁוּבָה חַזֵּק אֶת־אָחֶיךָ. (לוקס כב, 32)

האמונה היא הדרישה הבסיסית אם ברצוננו להיות שייכים לאלוהים ובני אברהם, שהוא אָב לַנִּמּוֹלִים, לְאוֹתָם שֶׁאֵינָם נִמּוֹלִים בִּלְבַד אֶלָּא גַּם הוֹלְכִים בְּעִקְּבוֹת הָאֱמוּנָה שֶׁהָיְתָה לְאַבְרָהָם אָבִינוּ בְּטֶרֶם נִמּוֹל. (רומים ד, 12)

אברהם הוא יותר מדמות, הוא דפוס. הוא יצא, סלל דרך, ונקט צעדים מסוימים. על מנת שנוכל להיות צאצאיו באמת, עלינו ללכת בדרכו ובעקבותיו. אלו הם חמשת הצעדים העיקריים של אברהם:

  1. הוא קיבל את הבטחת אלוהים באמונה, בלי שום הוכחות
  2. הוא הבין שבכוחות עצמו הוא אינו יכול להשיג את התוצאות המיוחלות
  3. הוא המתמקד בהבטחה, והאמונה הזו נחשבה לו לצדקה
  4. כתוצאה, נוצרו חיים על-טבעיים בגוף שלו ושל שרה
  5. כך הוגשמה ההבטחה ואלוהים קיבל כבוד

אלה צעדי האמונה של אבינו אברהם – לפני כל אחד ואחד מאיתנו ניצבת דרך אמונה. לא מדובר בסדרה של מצוות שצריך לשמור, אלא בחיי אמונה מתמשכים, ללכת בעקבות אמונתו של אברהם. עלינו לעשות כפי שאברהם עשה. עלינו לקבל את הבטחת אלוהים כפי שהיא. עלינו להבין שאיננו יכולים להגשים את הבטחת אלוהים בכוחות עצמנו. עלינו להתמקד בהבטחה עצמה ולא ביכולות או בחוסר היכולת שלנו. לאחר מכן, אנו נזכה בחסד ובגבורה העל-טבעיים של אלוהים בחיינו באמצעות אמונה. זו הדרך שבה הבטחת אלוהים תתגשם בחיינו.

תודה לך אדוני שאתה נאמן – אתה נותן בי תקווה. אני מכריז/ה שאתהלך באמונה, וממלא/ת בכך את הדרישה הבסיסית לשייכות לאלוהים ולבני אברהם. אחזיק בהודאתי בל אמוט. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>