לֹא יִטֹּשׁ יְהוָה אֶת עַמּוֹ

כִּי לֹא יִטֹּשׁ יְהוָה אֶת עַמּוֹ בַּעֲבוּר שְׁמוֹ הַגָּדוֹל כִּי הוֹאִיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת אֶתְכֶם לוֹ לְעָם. (שמואל א י״ב, 22)

חשוב שנכיר באמת שישוע חשף בפני האישה השומרונית ליד הבאר:

הַיְשׁוּעָה מִן הַיְּהוּדִים הִיא. (יוחנן ד, 22)

מבלי ישראל לא היו לנו אבות, לא נביאים, לא שליחים, לא תנ"ך ולא ברית חדשה – וכמובן גם לא מושיע! מבלי כל אלה, האם היה ביכולתנו להיוושע? לא ולא! הכתובים מבהירים לנו שמאמינים בברית החדשה בכל רחבי העולם מחוייבים להכיר בחוב שיש להם כלפי ישראל ולעשות את כל מה שביכולתם על מנת לכסות את החוב זה. ברומים י״א, 30-31, שאול מסכם את מה שהיה לו לומר על החוב והאחריות של המאמינים בברית החדשה, כלפי ישראל.

כִּי כַּאֲשֶׁר גַּם אַתֶּם מִלְּפָנִים מַמְרִים הֱיִיתֶם אֶת פִּי אֱלֹהִים וְעַתָּה הוּחַנְתֶּם בְּמִרְיָם שֶׁל אֵלֶּה כֵּן גַּם אֵלֶּה עַתָּה מַמְרִים לְמַעַן יֻחַנּוּ גַם הֵם עַל־יְדֵי חֲנִינַתְכֶם.
(רומים י״א, 30-31)

במילים אחרות, הרחמים של אלוהים באו עלינו דרך ישראל, וכעת אלוהים מחייב את כל המאמינים בברית החדשה להפגין רחמים כלפי ישראל. כיצד נקיים את החובה הזו? לפניכם ארבע דרכים מעשיות דרכן יכולים מאמינים בברית החדשה לעשות כן:

ראשונה, נוכל לטפח ולהפגין גישה של אהבה כנה כלפי ישראל.

שנית, אנו יכולים להינות משפע הברכה של אלוהים בישוע המשיח ולהפגין את זה בדרך כזו שתגרום לסובבים אותנו לקנא ולחפוץ במה שיש לנו.

שלישית, אנו יכולים לדרוש את טובתה של מדינת ישראל בתפילותינו, כפי שהכתובים מורים לנו לעשות. (ר' רומים י, 1.)

רביעית, אנו יכולים לחפש דרכים בהן נכסה את החוב שלנו כלפי ישראל על ידי הפגנה מעשית של אדיבות ורחמים.

תודה על אדוני שאתה מחוייב לגורל ישראל. אני מפגיע עבור ישראל כעת. אני מכיר בחוב שלי לישראל, ואני מכריז שאכסה את החוב הזה בדרכים מעשיות, כמו כן על ידי כך שאגלה רחמים ואדיבות כלפי הסובבים אותי – כי לא יטוש אדוני את עמו. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *