30 בדצמבר | הלל משתיק את השטןלָכֵן נַקְרִיב עַל־יָדוֹ בְּכָל־עֵת זֶבַח תּוֹדָה לֵאלֹהִים

לָכֵן נַקְרִיב עַל־יָדוֹ בְּכָל־עֵת זֶבַח תּוֹדָה לֵאלֹהִים הִיא־פְרִי שְׂפָתַיִם הַמּוֹדוֹת לִשְׁמוֹ. (אל העברים יג, 15)

הלל הוא כלי נשק רוחני שאנו יכולים להשתמש בו על מנת להשתיק את השטן. יתכן ואין עבודה חשובה מזו בכתובים. מנקודת המבט המעשית של חיי אמונה במשיח, אלוהים נתן לך דרך להשתיק את פי השטן. בתהילים ח, 3 נאמר:

מִפִּי עוֹלְלִים וְיֹנְקִים יִסַּדְתָּ עֹז לְמַעַן צוֹרְרֶיךָ; לְהַשְׁבִּית אוֹיֵב, וּמִתְנַקֵּם.

כותב המזמור אשר פנה לאלוהים, דיבר על צוררים ברבים, ועל האויב והמתנקם ביחיד. האויב והמתנקם הוא לא אחר מאשר השטן; הצוררים הם הרוחות הרעות שהשטן עושה בהן שימוש נגדנו. בגלל השטן והרוחות הרעות שלו, אלוהים העניק לנו גבורה להשתיק אותו.

הפסוק הזה צוטט על ידי ישוע בבשורת מתי. הציטוט הוא התגלות של מלוא המשמעות של פסוק זה. בקטע זה בכתובים, ישוע נמצא במקדש, מרפא את החולים, והילדים רצים הלוך ושוב וצועקים, "הוֹשַׁע־נָא לְבֶן־דָּוִד." דבר זה מרגיז את המנהיגים הדתיים והם אומרים לישוע, "האם אתה שומע את מה שהם אומרים?" ישוע אחרי זה מעניק לנו את ההתגלות הבאה:

שֹׁמֵעַ אָנֹכִי הֲכִי לֹא קְרָאתֶם מִפִּי עוֹלֲלִים וְיוֹנְקִים יִסַּדְתָּ עֹז.
(מתי כא, 16)

ישוע מצוטט את הפסוק הזה ומעורר את תשומת ליבנו לכך שזה אלוהים שיסד עוז בפי העוללים והיונקים. לפיכך אנחנו מבינים שבפה שלנו מונח העוז להילחם במלחמה הרוחנית מול השטן. אלוהים נתן לנו את האפשרות להשתיק את השטן על ידי הלל רב עוז.

כ"עוללים ויונקים," אם נהיה נכונים להלל את אלוהים בעוז, מתוך פינו יעלה נשק שישתיק את השטן. ואלוהים יקבל כבוד.

תודה לך אדוני, אני מהלל אותך. אני מכריז שבאמצעות הלל מלא עוז אני משתיק את השטן ומכבד את שמך. אני אקריב בכל עת זבח תודה לאלוהים. אמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *