31 באוקטובר | להשליך כל טורחנתקרב לכסא החסד

עַל־כֵּן נִקְרְבָה בְּבִטָּחוֹן לִפְנֵי כִּסֵּא הֶחָסֶד לָשֵׂאת רַחֲמִים וְלִמְצֹא חֶסֶד לְעֶזְרָה בְּעִתָּהּ. (אל העברים ד, 16)

כתוב בברית החדשה:

כִּי אִם־לִבֵּנוּ יַרְשִׁיעַ אֹתָנוּ הָאֱלֹהִים נִשְׂגָּב הוּא מִלִּבֵּנוּ וְיֹדֵעַ אֶת־כֹּל. (ראשונה ליוחנן ג, 20)

אל לנו לשמור סודות מאלוהים. עלינו להיות פתוחים וכנים לפניו – להודות בפניו בכנות על כל חטא, כל מחשבה חוטאת וכל מגרעה. לאחר שהתוודינו על הכל, עלינו לקבל ממנו סליחה טוטאלית וטהרה טוטאלית, מפני שאנו יודעים שאלוהים לעולם לא יזכור את חטאינו והוא לא יחזיק אותם נגדנו יותר. ואז אפשר לבוא אליו בלי הרשעה.

שאול דיבר על תפילה עם תימוטיאוס:

לָכֵן רְצוֹנִי שֶׁיִּתְפַּלֲלוּ הָאֲנָשִׁים בְּכָל־מָקוֹם וְיִשְׂאוּ יְדֵיהֶם קֹדֶשׁ בְּלִי־רֹגֶז וּמְזִמּוֹת. (ראשונה לטימותיאוס ב, 8)

עלינו להיפטר מרגשות ומגישות לב פנימיות אפלות המונעות מאיתנו לגשת לאלוהים. עלינו להפטר מתחושות זעם וספקנות.

וַאֲשֶׁר סָפֵק לוֹ בְּאָכְלוֹ נֶאְשָׁם כִּי לֹא עָשָׂה מֵאֱמוּנָה וְכָל־הַנַּעֲשֶׂה שֶׁלּא מֵאֱמוּנָה חֵטְא הוּא. (רומים יד, 23)

כפי שאתם מבינים, לא ניתן לבוא עם אשמה לנוכחות של אלוהים.

וּבִלְבַד שֶׁיְּבַקֵּשׁ בֶּאֱמוּנָה וּבִבְלִי סָפֵק כִּי־בַעַל סָפֵק דּוֹמֶה לְגַל הַיָּם נִשָּׂא וּמְטֹרָף בָּרוּחַ וְהָאִישׁ הַהוּא אַל־יְדַמֶּה בְנַפְשׁוֹ כִּי־יִּשָּׂא דָבָר מֵאֵת יְהוָֹה. אִישׁ אֲשֶׁר חָלַק לִבּוֹ הֲפַכְפָּךְ הוּא בְּכָל־דְּרָכָיו. (יעקב א, 6-8)

עלינו להפטר מכל עניין הקשור באשמה, יחד עם כל גישת לב שלילית לא ראויה כלפי עצמנו או כלפי אנשים אחרים. עלינו לבוא עם ביטחון.

עַל־כֵּן נִקְרְבָה בְּבִטָּחוֹן לִפְנֵי כִּסֵּא הֶחָסֶד לָשֵׂאת רַחֲמִים וְלִמְצֹא חֶסֶד לְעֶזְרָה בְּעִתָּה. (אל העברים ד, 16)

זכרו כי אנו ניגשים אל כסא החסד, והחסד הזה הומלך על-ידי אלוהים. איננו ניגשים אל אלוהים למען הצדק בלבד, אלא למען החסד.

תודה לך אדוני שאני יכול לגשת אליך בביטחון. אני מכריז שאני משליך מעלי כל הרשעה, אשמה וכל טורח אחר כדי לבוא בביטחון אל כסא החסד. אני אקרב לכס החסד. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *