31 במאי | חיבור למשיחישוע נגזר מארץ החיים כדי שאנו נחבור לאלוהים לנצח

מֵעֹצֶר וּמִמִּשְׁפָּט לֻקָּח, וְאֶת־דּוֹרוֹ מִי יְשׂוֹחֵחַ; כִּי נִגְזַר מֵאֶרֶץ חַיִּים, מִפֶּשַׁע עַמִּי נֶגַע לָמו.
(ישעיהו נג, 8)

אֲבָל הַדָּבֵק בָּאָדוֹן רוּחַ אֶחָד הוּא עִמּוֹ.
(ראשונה לקורינתים ו, 17)

הפסוק האחרון שצוטטנו מדבר על חיבור תמידי ונצחי עם אלוהים. קיימת התחברות רוחנית עם אלוהים שמקבילה להתחברות הפיזית בין איש לאישה. כך הכתובים אומרים. החיבור הזה הוא עד כדי כך אמיתי, עד כדי כך אינטימי שביכולתו של המאמין לדבוק באלוהים עד שהוא ואלוהים נעשים אחד.

כפי שישוע והאב הינם אחד, כך יכולים המאמינים להיות אחד עם הבן.

אֲבָל הַדָּבֵק בָּאָדוֹן רוּחַ אֶחָד הוּא עִמּוֹ.
(ראשונה לקורינתים ו, 17)

ברצוני להדגיש שוב שלא מדובר בארוע חד פעמי מהעבר. זהו ארוע תמידי, מתמשך. לדבוק באדון הינו פעולה שנעשית באופן תמידי. ישוע חי בהתחברות מתמדת עם האב. אם אי פעם ההתחברות הזו הייתה מתנתקת, דבר שלא קרה עד לצליבה, ישוע היה מאבד את חייו. החיים שלי ושלכם מתקיימים אך ורק במידה שיש לנו חיבור מתמשך עם הבן, ישוע המשיח. בחיי ההתחברות אתו, אנו רוח אחד.

הפעילות העיקרית של רוח האדם הינה התחברות עם אלוהים. רוח האדם היא המרכיב היחיד בהוויה האנושית שמסוגל להיות מחובר ישירות לאלוהים. היתרון האדיר שרוחנו מקנה לנו הוא בעצם החיבור והתחברות עם אלוהים.

המאמין חי על-ידי התחברותו עם המשיח, כפי שהמשיח חי על-ידי התחברותו עם האב. חיינו תלויים, כל דקה, בהתחברות בינינו לבין המשיח. לעולם אל תבטח היום בחוויה של אתמול.

תודה לך ישוע על מה שעשית עבורי על הצלב. אני מכריז כי אני חי בהתחברות עם המשיח, שאנו רוח אחד. ישוע נכרת מאלוהים כדי שאני אוכל להיות מחובר לאלוהים לנצח. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *