לֹא יִטֹּשׁ יְהוָה אֶת עַמּוֹ

כִּי לֹא יִטֹּשׁ יְהוָה אֶת עַמּוֹ בַּעֲבוּר שְׁמוֹ הַגָּדוֹל כִּי הוֹאִיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת אֶתְכֶם לוֹ לְעָם. (שמואל א י״ב, 22)

בתהילים פ״ט, 35, אלוהים אומר ״לֹא אֲחַלֵּל בְּרִיתִי וּמוֹצָא שְׂפָתַי לֹא אֲשַׁנֶּה.״

יש לכך חשיבות עצומה אם נכיר בעובדה הזו שברגע שאלוהים כורת ברית, הוא לעולם לא יפר אותה. אנו צריכים לדעת את זה.

הכתובים מכילים שתי בריתות עיקריות: הברית הראשונה והברית החדשה. לפיכך, המהות של ההתגלות האלוהית מתרכזת בברית. אם אלוהים היה מפר את בריתו, לא הייתה לנו כל תקווה. אני מאמין מעומק לבי, שאם אלוהים היה מפר את הברית עם ישראל, לא הייתה לנו שום סיבה להאמין שהוא לא יפר את הברית שהוא כרת עם הקהילה דרך ישוע. יתכן ותאמר, "אך ישראל איכזבו את אלוהים." מבלי כל ספק, אך האם אתם יכולים להגיד בכנות שגם הקהילה לא איכזבה את אלוהים?

אין ביכולתי להציג את הדברים מנקודת המבט של אלוהים, אך מהבנתי המוגבלת, ישראל כרתו ברית עם אלוהים ואיכזבו אותו עמוקות. הקהילה כרתה ברית עם אלוהים ואיכזבה אותו אף יותר מישראל. מה אלוהים אומר לנו לגבי השבות או השיקום של ישראל? אני רוצה להציע ארבעv דברים שאלוהים אומר לגבי כך, כל הדברים האלה אופיינים, רלוונטים, וחשובים לקהילה של ישוע המשיח.

קודם כל אלוהים אומר שהתנ"ך הוא אמת, רלוונטי ועדכני.

שנית, אלוהים אומר שהוא מקיים את הברית שלו.

שלישית, אלוהים אומר שהוא ריבון.

הדבר הרביעי שאלוהים אומר, שבכך שהוא משיב את בני ישראל לאדמתם, הוא מכין את הקרקע למערכה האחרונה בדרמה של העידן הזה. כל נבואה המתייחסת לסוף העידן הזה מבוססת על גורם אחד חשוב- הנוכחות של ישראל כעם ריבון על ארצו.

תודה לך אדוני שאתה מחוייב לגורל ישראל. אני מפגיע עבור ישראל כעת. אני מכריז שאלוהים מקיים את בריתו, כי לא יטוש אדוני את עמו. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *