6 ביולי | השתחווייה ברוחהתאחדתי עם אלוהים ונעשיתי רוח אחד איתו

אֲבָל הַדָּבֵק בָּאָדוֹן רוּחַ אֶחָד הוּא עִמּו. (ראשונה לקורינתים ו, 17)

כאשר אנו ממלאים את דרישתו של אלוהים לגבי גופנו ונפשנו, רוחנו חופשיות להתאחד עם אלוהים – איחוד מרגש יותר מזה שאבד לנו בגן עדן.

אֲבָל הַדָּבֵק בָּאָדוֹן רוּחַ אֶחָד הוּא עִמּו. (ראשונה לקורינתים ו, 17)

משמעותן של מילים אלה ברורה. הרוח הפדויה מסוגלת ליהנות מאיחוד עם אלוהים, מערכת יחסים קרובה ביותר. הרוח לבדה, לא הנפש או הגוף יכולה לחוות את האיחוד הישיר והאינימי הזה עם אלוהים.

כיצד נכנסים לאינטימיות עם אלוהים?

הדרך העיקרית שניתן לרוח שלנו להכנס לאיחוד קרוב עם אלוהים היא בהשתחווייה.

אוּלָם תָּבוֹא שָׁעָה וְעַתָּה הִיא אֲשֶׁר עֹבְדֵי אֵל הָאֲמִתִּים יִשְׁתַּחֲווּ לָאָב בְּרוּחַ וּבֶאֱמֶת כִּי בְּמִשְׁתַּחֲוִים כָּאֵלֶה חָפֵץ הָאָב הָאֱלֹהִים רוּחַ הוּא וְהַמִּשְׁתַּחֲוִים לוֹ צְרִיכִים לְהִשְׁתַּחֲוֹת בְּרוּחַ וּבֶאֱמֶת. (יוחנן ד, 23-24)

השתחווייה אמיתית הינה פעולה של רוחנו.

בקהילה היום רבים אינם מבינים את הנושא של השתחווייה, בעיקר בגלל שאיננו מבחינים בין הרוח לנפש. השתחווייה אינה בידור. בידור שייך לתיאטרון, לא לקהילה. השתחווייה אינה זהה להלל. אנו מהללים את אלוהים בנפשנו, וזה נכון. ההלל שלנו יכול להכניס אותנו לנוכחותו של אלוהים. מרגע שאנו בנוכחותו, באמצעות השתחווייה, אנו נהנים מאיחוד רוחני אמיתי איתו.

מטרת הישועה שלנו היא להשתחוות לאלוהים באופן הזה – קודם כל כאן בארץ ולאחר מכן בשמיים. זו הפעילות הנעלה והקדושה ביותר שבה בני אדם יכולים לקחת חלק. השתחווייה אפשרית אך ורק כאשר הנפש והגוף כנועים לרוח ובמיזוג מושלם איתה. השתחווייה כזו לעתים קרובות עמוקה ממילים. מדובר באחדות עזה ושקטה עם אלוהים.

תודה לך אדוני שעשית אותי אחד איתך. אני מכריז שהפעילות הנעלה ביותר שאני יכול לקחת חלק בה הינה אחדות עם אלוהים, להלל אותו ברוח ובאמת. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *