נַעֲבֹר אֶל־הַשְּׁלֵמוּת

עַל־כֵּן בַּעֲזֹב כָּעֵת רֵאשִׁית דְּבַר הַמָּשִׁיחַ נַעֲבֹר אֶל־הַשְּׁלֵמוּת וְלֹא נָשׁוּב לָשִׁית יְסוֹדֵי הַתְּשׂוּבָה מִמַּעֲשֵׂי מָוֶת וְהָאֱמוּנָה בֵּאלֹהִים. (אל העברים ו, 1)

כיצד אלוהים מדריך אותנו לשלמות רוחנית?

וְהוּא נָתַן אֶת־אֵלֶּה שְׁלִיחִים וְאֶת־אֵלֶּה נְבִיאִים וְאֶת־אֵלֶּה מְבַשְׂרִים וְאֶת־אֵלֶּה רֹעִים וּמְלַמְּדִים. (אפסים ד, 11)

בפסוק הזה שאול ציין חמישה תפקידים שונים בגוף המשיח: שליחים, נביאים, מבשרים, רועים ומורים. הפסוקים הבאים מלמדים אותנו אודות מטרתם של כל תפקידי השרות שונים:

לְהַשְׁלִים אֶת־הַקְּדשִׁים לְמַעֲשֵׂה הָעֲבוֹדָה לְבִנְיַן גּוּף הַמָּשִׁיחַ, עַד כִּי־נַגִּיעַ כֻּלָּנוּ לְאַחֲדוּת הָאֱמוּנָה וְדַעַת בֶּן־הָאֱלֹהִים כְּאִישׁ אֶחָד שָׁלֵם לְשִׁעוּר קוֹמַת מְלוֹא הַמָּשִׁיחַ. (פס' 12-13)

הפסקה הזו מציינת שני יעודים לתפקידי השרות השונים. הראשון הוא להכין אותנו לעבודת השרות. איננו מסוגלים באופן אוטומטי לעשות את העבודה שאלוהים יעד עבורנו לעשות; עלינו לעבור קודם לכן הכשרה ולהתכונן. חמשת תפקידי השרות נועדו לעזור לנו בכך.

הייעוד השני לתפקידי השרות הינו לבנות את גוף המשיח. תפקידי השרות מיושמים בתוך גוף המשיח על-מנת להביא אותנו לאחדות באמונה ולבגרות. ישוע המשיח כראש הגוף יעד את חמשת תפקידי השרות האלה, ואני מאמין כי אנשי האלוהים לא יגיעו לבגרות מבלעדיהם. שאול ממשיך:

אֲשֶׁר מִמֶּנּוּ כָּל־הַגּוּף הַמֻּרְכָּב וּמְדֻבָּק בְּכָל־חִבּוּר הַשִּׁמּוּשׁ כְּמִדַּת הַכֹּחַ הַנָּתוּן לְכָל־אֵבָר וְאֵבָר יִרְבֶּה וְיִגְדַּל לְהַשְׁלָמַת בִּנְיָנוֹ בְּאַהֲבָה. (פס' 16)

היעד הסופי הוא אינו אספסוף של יחידים בודדים ומופרדים, שכל אחד מבצע את עבודתו בנפרד. היעד הסופי הוא גוף אחד מחובר ומודבק יחד. על מנת שהגוף יוכל לצמוח, זה חיוני שכל חלק בגוף יבצע את העבודה שיועדה לו לעשות.

תודה לך אדוני שאתה מוביל אותי קדימה. אני מכריז שמטרתו של אלוהים היא להכין את אנשיו לעבודות שרות כאשר כל חלקי הגוף מבצעים את עבודתם. אני עובר אל השלמות. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *