9 במאי | חסד כלכלי: די ויותרישוע סבל את העוני שלנו כדי שאנו נחלוק בשפע שלו

כִּי יֹדְעִים אַתֶּם אֶת חֶסֶד אֲדֹנֵינוּ יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ שֶׁבִּהְיוֹתוֹ עָשִׁיר נַעֲשָׂה רָשׁ בַּעֲבוּרְכֶם לְמַעַן תַּעֲשִׁירוּ עַל־יְדֵי רִישׁוֹ. (שניה לקורינתים ח, 9)

משמעות העוני הינה "רָעָב… צָמָא… עֵירֹם … חֹסֶר כֹּל…" (דברים כ"ח, 48)

מתי בדיוק נעשה ישוע לעני? זה היה ברגע שבו הוא החל להזדהות עם חטאינו. מרגע זה ואילך, הוא שקע בעוני עד שהוא נצלב, שהצליבה מהווה את העוני בהתגלמותו, כמתואר בפסוק זה.

חשוב להבין שכאשר ישוע נצלב, הוא לא חווה עוני בתחום הרוחני בלבד. העוני שהוא חווה על הצלב היה פיזי וממשי. לכן, ההגיון אומר, שהעושר שלנו גם לא יהיה בתחום הרוחני בלבד. ישוע נעשה לעני גמור, באופן ממשי, כדי שאנו נוכל להעשיר, ושכל צורך פיזי וממשי שלנו יסופק, ושיהיה לנו גם משהו מעבר לצרכים הבסיסיים שלנו על מנת שנוכל לחלוק את השפע שלנו עם אחרים.

בשנייה לקורינתיים ט, 8 כתוב:

 וֵאלֹהִים יָכֹל לְהַשְׁפִּיעַ עֲלֵיכֶם חֶסֶד שֶׁיִּהְיֶה לָכֶם בְּכָל עֵת דֵּי סִפּוּקְכֶם בַּכֹּל וְתוֹתִירוּ בְּכָל מַעֲשֶׂה טוֹב.

אלוהים אינו קמצן. הוא לא נותן בקמצנות. הוא נותן די ויותר. זהו שפע. מהי בעצם המשמעות של הפסוק הזה? קיים כאן תיאור ברור של החסד של אלוהים.

פרקים ח-ט באיגרת השנייה לקורינתים עוסקים בנושאים כלכליים. אף על פי כן, מילת המפתח בפרקים האלה הינה "חסד". המילה הזו חוזרת על עצמה פעם אחר פעם בשני הפרקים האלה. ישנו חסד שפועל בתחום הכלכלי. למרות זאת, מעט מאוד מאמינים מבינים את עקרונות החסד של אלוהים. בנוסף, הבחנתי בכך שלרוב אלו המרבים לדבר על החסד בקושי מבינים את המשמעות של המושג הזה בעצמם.

תודה לך ישוע על מה שעשית עבורי על הצלב. אני מכריז כי ישוע נעשה עני לחלוטין כדי שחסד אלוהים ישגשג בחיי, גם בתחום הכלכלי, מפני שישוע נשא את את העוני שלי כדי שאני אחלוק בשפע שלו. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *