להתפלל עבור הממשלה שלנו – חלק 4בחירות 2019

שלום לכולם, תודה שהצטרפתם אלינו לשידור נוסף של "מבט לכתובים" תכנית הרדיו של דרק פרינס. בשידורים הקודמים ראינו שעל פי הדבר של אלוהים אלוהים רוצה שתהיה לנו ממשלה טובה כזאת שתאפשר את הפצת הבשורה כדי שאנשים יוכלו להגיע להכרת האמת ולהיוושע. אלוהים חפץ בכך שכל בני האדם יוושעו. הוא גם חפץ בכך שנחייה חיי השקט ובטח. בנוסף ראינו שברגע שאנחנו מתפללים לממשלה טובה על פי הרצון של אלוהים יש בידנו את הביטחון שזה מה שינתן לנו. היום אנחנו נדבר על מה שקורה לנו אם אנחנו לא מממשים את הסמכות הזו שניתנה לנו להתפלל עבור הממשלה, וכיצד אנחנו יכולים להתמלא באמונה ורצון למלא את היעדו החשוב הזה בחיינו כמאמינים. 

מדוע בכל זאת מרבית המאמינים לא מחזיקים בביטחון הזה שיכולה להיות לנו ממשלה טובה? יכולות להיות לכך  שתי סיבות עיקריות: או שהם אינם מתפללים כלל לממשלה טובה או שהם מתפללים לממשלה טובה ולא בטוחים שזה רצון האלוהים.

מעטים ונדירים הרגעים בהם מאמינים מתפללים ברצינות לממשלה טובה. במקרים רבים, גם כאשר אנחנו מתפללים לממשלה טובה, אנחנו לא לגמרי מחזיקים בהבנה מתוך הכתובים שאכן זהו רצון האלוהים. בכל אופן, אנחנו יכולים להיות בטוחים בכך: שאלוהים קורא למאמינים לדרוש ממשלה טובה באמצעות תפילותיהם.

מאמינים שלא מממשים את הסמכות הזו שניתנת לנו מאלוהים חוטאים בחומרה – כלפי אלוהים וכלפי המדינה בה הם חיים.

זה מזעזע לשמוע לעתים כיצד מדברים בתכניות בידור ובתקשורת על אישים בממשלה שלנו. זה נחשב מקובל בתרבות שלנו לדבר על מנהיגים בחוסר כבוד ובציניות.

אך האירוניה שבדבר היא שבדמוקרטיה אלה המבקרים את מנהיגיהם למעשה מבקרים את עצמם, מכיוון שבידיהם מצוי הכוח על-ידי הליך של בחירות להחליף את המנהיגים האלה באחרים. זה נכון כפליים לגבי מאמינים במדינות דמוקרטיות, שבנוסף למנגנון הפוליטי הרגיל ניתן להם מאלוהים גם את כוח התפילה כאמצעי ליצירת שינוי. תפילות יכולות להחליף מנהיג רע בטוב ולקדם שינוי במדיניות של הממשלה.

למען האמת אלוהים לא הפקיד בידנו את הסמכות לבקר את הממשלה, אלא הוא הטיל עלינו את האחריות להתפלל עבורה. למאמינים שאינם מתפללים, אין כל זכות למתוח ביקורת. למעשה, ישנם מנהיגים ופוליטיקאיים שנאמנים במילוי החובות שלהם יותר מהמאמינים במילוי החובות הרוחניות שלהם. ויותר מזה – אם מאמינים יתחילו להתפלל בהתמדה ובשקדנות עבור הממשלה, במהרה הם ימצאו פחות מקום לביקורת.

הידיעה כי אלוהים רוצה שתהיה לנו ממשלה טובה מספקת את האמונה והתמריץ להם אנחנו זקוקים על מנת להתפלל באופן קבוע עבור הממשלה שלנו.

הגענו לסוף השידור שלנו להיום, תודה שהצטרפתם אלינו לשידור נוסף של מבט לכתובים, תכנית הרדיו של דרק פרינס. עם הידיעה הזו הבה ונקפיד על התפילה עבור ממשלה טובה וכל מה שטמון בזה: חיי השקט ובטח, הפצת הבשורה, ישועת האנשים סביבנו וממשלה טובה. אל תשכחו להתחבר אלינו, גם בשידור הבא, דרק פרינס ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *