להתפלל עבור הממשלה שלנו – חלק 2בחירות 2019 לכנסת

שלום לכולם, תודה שהצטרפתם אלינו לשידור נוסף של "מבט לכתובים" תכנית הרדיו של דרק פרינס. בשידור הקודם דיברנו על כך שאלוהים רוצה שתהיה לנו ממשלה טובה ולכן חשוב בייחוד בתקופה של בחירות לכוון את התפילות שלנו לכך ולבקש מאלוהים שיתן לנו ממשלה טובה. היום אנחנו נראה מדוע אלוהים רוצה לתת לנו ממשלה טובה.

קראנו את הפסוקים הבאים מהראשונה לטימותיאוס ב, 4-1:

וְעַתָּה קֹדֶם כָּל דָּבָר אֲבַקְשָׁה מִכֶּם לָשֵׂאת תְּפִלּוֹת וְתַחֲנוּנִים וּבַקָּשׁוֹת וְתוֹדוֹת בְּעַד כָּל בְּנֵי אָדָם בְּעַד הַמְּלָכִים וְכָל הַשַּׁלִּיטִים לְמַעַן נִחְיֶה חַיֵּי הַשְׁקֵט וָבֶטַח בְּכָל חֲסִידוּת וָישֶׁר כִּי כֵן טוֹב וְרָצוּי בְּעֵינֵי אֱלֹהִים מוֹשִׁיעֵנוּ אֲשֶׁר חֶפְצוֹ כִּי יִוָּשְׁעוּ כָּל בְּנֵי הָאָדָם וִיקַבְּלוּ דַּעַת הָאֱמֶת.

היום נתמקד בפסוק 4 שמסביר מדוע אלוהים רוצה שתהיה לנו ממשלה טובה. בפסוק 4 כתוב:

שזה…טוֹב וְרָצוּי בְּעֵינֵי אֱלֹהִים…  [ש] יִוָּשְׁעוּ כָּל בְּנֵי הָאָדָם וִיקַבְּלוּ דַּעַת הָאֱמֶת.

אלוהים רוצה שכל בני האדם יוושעו. הוא כל כך רוצה בזה עד שהוא הפך זאת לאפשרי באמצעות הקורבן הנעלה ביותר בהיסטוריה, מוות הכפרה של ישוע המשיח על הצלב. אמונה בכפרה של ישוע המשיח הופכת את הישועה לנגישה וזמינה לכל בני האדם. אבל על מנת שבני האדם "יוושעו" הם צריכים לשמוע על המשיח. הם צריכים לשמוע את הבשורה.

שאול כותב באיגרת אל הרומיים י, 13-14:

כִּי כֹל אֲשֶׁר יִקְרָא בְּשֵׁם יְהוָֹה יִמָּלֵט וְעַתָּה אֵיךְ יִקְרְאוּ אֶל אֲשֶׁר לֹא הֶאֱמִינוּ בוֹ וְאֵיךְ יַאֲמִינוּ בְּמִי שֶׁלּא שָׁמְעוּ אֶת שִׁמְעוֹ וְאֵיךְ יִשְׁמְעוּ וְאֵין מַגִּיד.

אם אנשים לא ישמעו את הבשורה הם לא יוכלו לקבל את מה שהמשיח השיג עבורם על הצלב – ישועה.

במילים אחרות, אלוהים רוצה כל בני האדם יוושעו ויגיעו להכרת האמת ולכן אלוהים רוצה שכל בני האדם ישמעו את הבשורה.

לכן הייתי רוצה לשאול אתכם שאלה: מה הקשר בין ממשלה טובה והפצת בשורת המשיח? או במילים אחרות: איזו ממשלה תאפשר יותר להפיץ את הבשורה – ממשלה טובה או ממשלה רעה? הבה ננסה לענות ברצינות יחדיו על השאלה הזו

ממשלה טובה שומרת על חוק וסדר; היא שומרת על אמצעי תקשורת חופשיים, מגנה על חירות האזרח ומגנה על חופש הדיבור וחופש ההתקהלות. בקיצור, ממשלה טובה מספקת אקלים בהם ניתן להפיץ את הבשורה ואינה מתערבת במחלוקות דתיות.

מצד שני, ממשלה רעה מאפשרת הפרות חוק וסדר, מספקת תחבורה מסוכנת וזרימה דלה של תקשורת וכופה הגבלות שרירותיות ובלתי הוגנות. ממשלה רעה מונעת את הפצת הבשורה. ממשלה רעה מגבילה או מדכאה לגמרי את זכותם האוניברסלית של כל בני האדם להאמין באלוהים ולבטא את אמונתם.

המסקנה שלנו, אם כך היא שממשלה טובה מסייעת להפצת הבשורה בזמן שממשלה רעה מקשה עליה. מסיבה זו זה הרצון  של אלוהים שתהיה לנו ממשלה טובה.

הגענו לסוף השידור שלנו להיום, תודה שהצטרפתם אלינו לשידור נוסף של מבט לכתובים, תכנית הרדיו של דרק פרינס. בשידור הבא אנחנו נדבר על העוצמה של תפילה תוך ידיעת הרצון של אלוהים. אל תשכחו להתחבר אלינו, דרק פרינס ישראל.

מתוך הספר: "לעצב את ההיסטוריה על ידי תפילה וצום"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *