בטחון אמיתי – תהילים ה׳ 13כִּי אַתָּה תְּבָרֵךְ צַדִּיק יְהוָה; כַּצִּנָּה רָצוֹן תַּעְטְרֶנּוּ. (תהלים ה׳ 13)

דוד היה בטוח בדבר אחד: אלוהים מברך את הצדיקים. עלינו להיות בטוחים בכך לפחות באותה מידה. מקורות רבים שגרמו לנו להרגיש בעבר ביטחון ויציבות, מכזיבים כיום. מוסדות מהימנים, פוליטיים וכלכליים קורסים סביבנו. אך ישנו עדיין דבר בטוח בחיים האלו, אלוהים מברך את הצדיקים.

לעובדה הפשוטה והבלתי משתנית הזו, ישנו יישום פרקטי באורח החיים שלנו. מצד אחד, אנחנו צריכים להקדיש פחות זמן ומאמצים בניסיונות לייצר לעצמנו ביטחון חומרי. מצד שני, עלינו להיות יותר עסוקים בלוודא שחיינו נכונים בפני אלוהים; מטרתנו להימצא מתאימים לברכות שאלוהים שומר לצדיקים – ורק לצדיקים.

הברכה של אלוהים כוללת הגנה. דוד אומר," כַּצִּנָּה (מגן או שריון) רָצוֹן תַּעְטְרֶנּוּ". הרצון או החן של אלוהים מופנה כלפי הצדיקים. כאשר אנחנו מטפחים את הצדקה שלו, החן שלו סובב אותנו כמו שריון מכל עבר. זה מגן עלינו מפני מהלומות החיים והלחצים. זה ניצב ביננו לבין הכוחות המרושעים המבקשים להרוס אותנו – כוחות חזקים וערמומיים מאוד שזה למעלה מכוחותינו ותבונתנו להתמודד מולם לבד. אין לנו כל הגנה מהכוחות האלה למעט השריון הבלתי נראה אך גם בלתי מנוצח של הרצון והחן של אלוהים.

לאור חוקים בלתי משתנים אלה, המושלים בחיינו, עלינו לבחון מחדש את סדרי העדיפויות שלנו. הצדקה משתלמת יותר – ומחזיקה מעמד טוב יותר – מטיבה יותר מהתחכמות תועלתיות או אנוכיות.

אַךְ דִּרְשׂוּ בָרִאשׁוֹנָה אֶת מַלְכוּת אֱלֹהִים וְאֶת צִדְקָתוֹ וְנוֹסַף לָכֶם כָּל אֵלֶּה. מתי ו׳ 33

הגיבו באמונה:
עזור לי, אלוהים, לדאוג יותר לצדקה שלי מאשר להצלחה שלי או לתועלתיות שלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *