לֹא יִטֹּשׁ יְהוָה אֶת עַמּוֹ

כִּי לֹא־יִטֹּשׁ יְהוָה אֶת־עַמּוֹ בַּעֲבוּר שְׁמוֹ הַגָּדוֹל כִּי הוֹאִיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת אֶתְכֶם לוֹ לְעָם. (שמואל א יב:22)

אני מאמין שאלוהים דורש תגובה ממאמינים, למה שהוא עושה בישראל ובמזרח התיכון. איננו יכולים להישאר נטרליים, אפטיים או אדישים. אלוהים דורש תגובה. בספר ירמיהו, הנביא אומר לנו מה אלוהים דורש מאיתנו:

כִּי־כֹה אָמַר יְהוָה רָנּוּ לְיַעֲקֹב שִׂמְחָה וְצַהֲלוּ בְּרֹאשׁ הַגּוֹיִם הַשְׁמִיעוּ הַלְלוּ וְאִמְרוּ הוֹשַׁע יְהוָה אֶת־עַמְּךָ אֵת שְׁאֵרִית יִשְׂרָאֵל. (ירמיהו לא:7)

השמיעו, הללו ואמרו. ישנם חמש סוגים של תגובות שאלוהים דורש מאיתנו, הן כולן רועשות: רוני (שירו), תצהלו, להלל, להשמיע ולומר (או להתפלל).

למה אנו מתבקשים להגיב בעצם? לכינוס של שארית ישראל. אלוהים אומר, "אני משיב את עמי, אני מכנס אותם, ואני מבקש מכם להתחבר אלי ולמטרותי דרך תפילה." אני מאמין שאנו כולנו צריכים להתייחס לזאת כאחת מהעובדות המיסתוריות אודות אלוהים: כאשר הוא מתכוון לעשות משהו, הוא אומר לאנשיו, "תתפללו כדי שאעשה את זה."  במילים אחרות הוא אומר, "אלו הן כוונותי אך זה לא יקרה עד שתתפללו."

כמאמינים בישוע המשיח, יש לנו אחריות גדולה להיות מחוייבים לחלוטין לפועל היוצא של המטרות של אלוהים במהלך ההיסטוריה.

תודה לך אדוני שאתה מחוייב לגורל ישראל. אני מפגיע עבור ישראל כעת. אני מכריז שאלוהים משיב ומקבץ את עמו, ואני מצטרף בתפילה למאמינים אחרים שמתפללים עבור ישראל. כי לא יטוש אדוני את עמו. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *