16 במרץ | למסור את חיינואני מנצח את השטן בדם השה ובדבר עדותי ולא אהבתי את נפשי עד מוות

וְהֵם נִצְּחֻהוּ בְדַם הַשֶׂה וּבִדְבַר עֵדוּתָם וְלֹא אָהֲבוּ אֶת נַפְשָׁם עַד לַמָּוֶת. (חזון יוחנן י״ב, 11)

על מנת לחוות את מלוא ההשפעה של דם ישוע, אנו צריכים ללמוד כיצד להשתמש בו בחיינו. ההכרזה והפסוק של היום מתייחסים לקונפליקט של אחרית הימים המוערבים בו גם השמים וגם הארץ – מלאכי אלוהים, השטן ומלאכיו, והמאמינים באלוהים על פני הארץ. ההצהרה הזו יצאה מפי מלאכי אלוהים: "וְהֵם נִצְּחֻהוּ בְדַם הַשֶׂה וּבִדְבַר עֵדוּתָם וְלֹא אָהֲבוּ אֶת נַפְשָׁם עַד לַמָּוֶת." (התגלות י״ב, 11)

הכינוי "והם" מתייחס לאנשים כמונו, מאמינים בישוע המשיח. היכן שכתוב "נצחוהו" זה מתייחס לשטן. ישנו עימות ישיר ביננו לבין השטן, אין אף אחד העומד בתווך. הפסוק הזה אומר לנו כיצד המאמינים מביסים את השטן, ובהמשך מצויין שהם מסורים- מסורים לחלוטין. רק מאמינים מסורים מפחידים את השטן. היכן שנאמר שהם "לא אהבו את נפשם עד למוות", הכוונה היא שלהישאר בחיים לא היה בראש סדרי העדיפויות שלהם. בראש סדר העדיפויות שלהם היה, להישאר נאמנים לאדון ולעשות את רצונו.

בכתובים מדובר על החיילים בצבא אדוני, לרבים מאיתנו יש מושג מעורפל  מהי המשמעות של הדבר הזה. כאשר הייתי חייל בצבא הבריטי, לא קיבלתי תעודה מהמפקד הכללי שבה הובטח לי שלא אאבד את חיי. כל חייל יודע שהוא עלול להיהרג; השירות עלול לעלות לו בחייו. אותו הדבר תקף לצבא אדוני. אין שום הבטחה שאומרת שלא נצטרך למסור את חיינו. האנשים מהם השטן מפחד הם האנשים שלא מפחדים למסור את חייהם. אחרי הכל, החיים על פני הארץ הם קצרצרים בייחס לחיי הנצח בשמיים.

תודה לך אדוני על דם השה. אני מכריז ש"להישאר בחיים" זאת אינה העדיפות הראשונה שלי, ואני מנצח את השטן בדם השה ובדבר עדותי ולא אהבתי את נפשי עד מוות. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *