ישוע נעשה לחטא בחטאינו כדי שאנו נהפוך צדיקים בצדקתו

כִּי אֶת אֲשֶׁר לֹא יָדַע חֲטָאָה אֹתוֹ עָשָׂה לַחֲטָאָה בַּעֲדֵנוּ לְמַעַן נִהְיֶה בּוֹ אֲנַחְנוּ לְצִדְקַת אֱלֹהִים. (שניה לקורינתים ה, 21)

באיגרת אל הרומים פרק ו' ישנו מתכון. המילה מתכון מזכירה לנו ספר בישול. אם אנחנו המאמינים היינו משתמשים בתנ"ך ובברית החדשה באותה פשטות ומעשיות כמו ששפים משתמשים בספרי בישול, היינו מגלים שהמתכונים של אלוהים תמיד עובדים. מתכון האיגרת אל הרומים, זה הדרך של אלוהים לגרום לאמיתות הבשורה לעבוד בחיינו.

אִם כֵּן מַה נֹּאמַר הֲנַעֲמֹד בַּחֵטְא לְמַעַן יִרְבֶּה הֶחָסֶד׃ חָלִילָה לָּנוּ כִּי מַתְנוּ לַחֵטְא וְאֵיךְ נוֹסִיף לִחְיוֹת בּוֹ׃ אוֹ הַאֵינְכֶם יֹדְעִים כִּי כֻלָּנוּ הַנִּטְבָּלִים לַמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ לְמוֹתוֹ נִטְבָּלְנוּ׃ לָכֵן נִקְבַּרְנוּ עִמּוֹ בַּטְּבִילָה לַמָּוֶת לְמַעַן נִתְהַלֵּךְ בְּחַיִּים מְחֻדָּשִׁים כַּאֲשֶׁר הַמָּשִׁיחַ נֵעוֹר מִן הַמֵּתִים עַל־יְדֵי כְּבוֹד הָאָב׃ כִּי אִם נִדְבַּקְנוּ בְּדִמְיוֹן מוֹתוֹ אָכֵן דְּבוּקִים נִהְיֶה גַּם לִתְחִיָּתוֹ׃ בַּאֲשֶׁר יֹדְעִים אֲנַחְנוּ כִּי נִצְלַב עִמּוֹ הָאָדָם הַיָּשָׁן אֲשֶׁר בָּנוּ לְמַעַן יֹאבַד גּוּף הַחֵטְא וְלֹא נִהְיֶה עוֹד עֲבָדִים לַחֵטְא׃ כִּי הַמֵּת נִקָּה מִן הַחֵטְא׃ וְהִנֵּה אִם מַתְנוּ עִם הַמָּשִׁיחַ נַאֲמִין כִּי גַם נִחְיֶה עִמּוֹ׃ בַּאֲשֶׁר יָדַעְנוּ כִּי הַמָּשִׁיחַ אַחֲרֵי אֲשֶׁר נֵעוֹר מִן הַמֵּתִים לֹא יָמוּת עוֹד וְלֹא יִשְׁלַט בּוֹ עוֹד הַמָּוֶת׃ כִּי אֲשֶׁר מֵת מֵת לַחֵטְא פַּעַם אֶחָד וַאֲשֶׁר חַי חַי הוּא לֵאלֹהִים. (רומים ו, 1-10)

המתכון הזה מניב תוצאות מדהימות: "לא נהיה עוד עבדים לחטא" – החטא לא ישלוט בנו יותר. השחרור מחטא וכל התוצאות הרעות של החטא בא על ידי הזדהות עם מותו, קבורתו, תחייתו ועלייתו של ישוע השמיימה.

תודה לך ישוע על מה שעשית עבורי על הצלב. אני מכריז שהחטא לא ישלוט בי עוד, מכיוון שישוע נעשה לחטא בחטאתי כדי שאני אהיה לצדיק בצדקתו. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *