גופי לאדון והאדון לגופי

הַמַּאֲכָל לַכְּרֵשׂ וְהַכְּרֵשׂ לַמַּאֲכָל וְהָאֱלֹהִים אֶת זֶה וְאֶת זֶה יְכַלֶּה וְהַגּוּף אַל יְהִי לַזְּנוּת כִּי אִם לָאָדוֹן וְהָאָדוֹן לַגּוּף. (1 לקרינתיים ו, 13)

אֶת חַטֹּאתֵנוּ הוּא [ישוע] נָשָׂא בִּגְוִיָּתוֹ עַל הָעֵץ לְמַעַן נִחְיֶה לַצְּדָקָה אַחֲרֵי חָדַלְנוּ מִן הַחֲטָאִים אֲשֶׁר בַּחֲבֻרָתוֹ נִרְפָּא לָכֶם. (1 לפטרוס ב, 23-25)

על הצלב ישוע נשא את חטאינו על גופו, שהפך להיות קורבן חטאת. הוא לקח את הקללה שמגיע לנו על עצמו בגופו על הצלב על מנת שנהיה משוחררים מחטא.

כמו כן בבשורה על פי מתי כתוב שאת "חֳלָיֵנוּ הוּא נָשָׂא וּמַכְאֹבֵינוּ סְבָלָם" (מתי ח, 17) על גופו, כדי שבחבורתו, כלומר בפצעיו, ירפא לנו. מבחינתו של אלוהים השחרור שלנו מהחטא כבר הושלם.

מעניין לציין שבברית החדשה הרפואה אינה מצויינת בלשון עתיד, אלא בעבר. נרפא לנו מאז מותו של ישוע,  "אֲשֶׁר בַּחֲבֻרָתוֹ נִרְפָּא לָכֶם." המרפא כבר סופק לנו. יש שלפעמים שואלים, 'איך אני יכול לדעת אם זה הרצון של אלוהים עבורי שארפא?' תשובה ראויה לשאלה הזו תהיה, 'אם אתם מאמינים מסורים, פדויים בדם ישוע, אתם כנראה שואלים שאלה שגויה. השאלה היא לא איך אני יכול לדעת אם זה הרצון של אלוהים שארפא? השאלה המתאימה היא, כיצד אוכל לקבל את המרפא שאלוהים כבר סיפק עבורי?" בכוונתו של אלוהים לשמר אותנו בשלמות: רוח, נפש וגוף, כשם ששאול אמר,

וֵאלֹהֵי הַשָּׁלוֹם הוּא יְקַדֵּשׁ אֶתְכֶם בִּקְדֻשָּׁה שְׁלֵמָה וְכָל רוּחֲכֶם וְנַפְשְׁכֶם וְגוּפְכֶם יִשָּׁמֵר תָּמִים בְּבוֹא אֲדֹנֵינוּ יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ. (1 לתסלוניקים ה, 23)

תודה לך אדוני על הדאגה לגופי. אני מכריז שישוע מת כדי לפדות את כל כולי. לפיכך, גופי לאדון והאדון לגופי. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *