26 במרץ | אלוהים נוכחלֹא יִטֹּשׁ יְהוָה אֶת עַמּוֹ

כִּי לֹא יִטֹּשׁ יְהוָה אֶת עַמּוֹ בַּעֲבוּר שְׁמוֹ הַגָּדוֹל כִּי הוֹאִיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת אֶתְכֶם לוֹ לְעָם. (שמואל א׳ י״ב, 22)

אלוהים הבטיח לאברהם ויעקב שצאצאיהם יהיו כחול אשר על שפת הים. זהו תיאור מדויק לאין שיעור של היהודים במהלך אלפיים השנים האחרונות בהיסטוריה. הגלים הכו בהם ללא הרף. האכזריות של האדם, השדים והשטן עצמו הוציאה לפועל אינספור הסתערויות נגד העם היהודי באזורים רבים בעולם ובזמנים שונים בהסטוריה. הים רעש וגעש, הוא התרומם ונסוג לאחור לאחור, הוא הכה בחול הים. אתם יודעים מה יקרה בסופו של דבר? החול תמיד ינצח. מדוע? מכיוון שאלוהים אמר שכך יהיה. זהו הדבר של אלוהים שמתממש.

חשוב להבין שכעם, בני ישראל לא בחרו להיות העם הנבחר של אלוהים. אלוהים היה זה שבחר בהם. אני מאמין שכל בחירה שאלוהים עושה היא בחירה נכונה. אין זה משנה עד כמה הדברים יראו מנוגדים, אלוהים תמיד עושה את הדבר הנכון. הוא לא יטוש את עמו – לא בגלל שהם ראויים לנאמנותו, אלא בעבור שמו הגדול. שמו של אלוהים מחוייב לישראל; כבודו נמצא במבחן.

בברית החדשה, ישוע עצמו מעניק לנו את אותו ביטחון:

לֹא אַרְפְּךָ וְלֹא אֶעֶזְבֶךָּ. (עברים י״ג, 5)

לעיתים, אנו יכולים להימצא במצב בו איננו מבחינים כלל בנוכחותו בחיינו, אולם הוא איתנו ברוח הקודש. לא משנה לאין נלך, אלוהים נוכח ברוחו- בלתי נראה, בלתי נתפס, אולם יחד עם זה אין ממנו מנוס. עבור הלא מאמין זאת יכולה להיות מחשבה מחרידה; אולם עבור המאמין בישוע המשיח, זו נחמה מעודדת ומעוררת ביטחון.

תודה על אדוני שאתה מחוייב לגורל ישראל. אני מפגיע עבור ישראל כעת. אני מכריז שכשם שאלוהים עם ישראל הוא איתי, כי לא יטוש אדוני את עמו. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *