לֹא יִטֹּשׁ יְהוָה אֶת עַמּוֹ

כִּי לֹא יִטֹּשׁ יְהוָה אֶת עַמּוֹ בַּעֲבוּר שְׁמוֹ הַגָּדוֹל כִּי הוֹאִיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת אֶתְכֶם לוֹ לְעָם. (שמואל א׳ י"ב, 22)

חייתי בירושלים כאשר מדינת ישראל נולדה. אני זוכר כשצפיתי בדגל ישראל מתנוסס במרכז ירושלים. אמרתי לעצמי, אני בהכרח נמצא בעיצומו של אירוע יוצא מן הכלל!

שִׁמְעוּ דְבַר יְהוָה גּוֹיִם וְהַגִּידוּ בָאִיִּים מִמֶּרְחָק וְאִמְרוּ מְזָרֵה יִשְׂרָאֵל יְקַבְּצֶנּוּ וּשְׁמָרוֹ כְּרֹעֶה עֶדְרוֹ. (ירמיהו ל״א, 11)

לפני 2500 שנה אלוהים קבע שההצהרה המסוימת הזו תוכרז בכל הגויים. זה מתממש לנגד עיניכם ואוזניכם היום. עכשיו אנחנו יכולים לומר,

מְזָרֵה יִשְׂרָאֵל יְקַבְּצֶנּוּ וּשְׁמָרוֹ כְּרֹעֶה עֶדְרוֹ.

אלו הם ימים שאף אחד אינו יוכל לצפות בחושיו הטבעיים מה ילד יום, לגבי מצבה של ישראל. מלחמה יכולה לפרוץ תוך 24 שעות מבלי כל התרעה. אולם למרות כל זה, אלוהים ישמור על עמו כמו שרועה שומר על עדרו. ישנה הבטחה, שלא משנה עד כמה גדול יהיה הלחץ הפוליטי והאלימות שתופנה כלפי ישראל, אלוהים ישמור על העם שהוא קיבץ.

אלוהים נותן לנו את אותה הבטחה בתהילים קכ״א, 7-8:

יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ׃ יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם.

זה כל כך טוב לדעת שאלוהים איתך, לא רק בתחילת המסע אלא גם כשאתה מגיע לסופו; לא רק שאתה יוצא בבוקר לעבודה, אלא גם שאתה שב הביתה בערב. אלוהים עדיין איתך, הוא יגן עליך וישמור עליך, מעתה ועד עולם. הבורא שומר עלינו.

תודה לך אדוני שאתה מחוייב לגורל ישראל. אני מפגיע עבור ישראל כעת. אני מכריז כעת שכשם שאלוהים הוא השומר של ישראל, הוא המגן והשומר שלי, כי לא יטוש אדוני את עמו. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *