28 במאי | חיים רוחניים: התחברות עם אלוהיםישוע נגזר מארץ החיים כדי שאנו נחבור לאלוהים לנצח

מֵעֹצֶר וּמִמִּשְׁפָּט לֻקָּח, וְאֶת־דּוֹרוֹ מִי יְשׂוֹחֵחַ; כִּי נִגְזַר מֵאֶרֶץ חַיִּים, מִפֶּשַׁע עַמִּי נֶגַע לָמו. (ישעיהו נג, 8)

אֲבָל הַדָּבֵק בָּאָדוֹן רוּחַ אֶחָד הוּא עִמּוֹ. (ראשונה לקורינתים ו, 17)

פטרוס ביקש להגן על ישוע עם חרבו

לאחר שפטרוס שלף את חרבו בנסיון למנוע את המעצר של ישוע בגת שמני, ישוע אמר לו:

הָשֵׁב חַרְבְּךָ אֶל־נְדָנָהּ הֲלֹא־אֶשְׁתֶּה אֶת־הַכּוֹס אֲשֶׁר נָתַן־לִי אָבִי. (יוחנן יח, 11)

אכן ישוע שתה את הכוס הזו, עד סופה המר. אתה מבין, העבודה של ישוע לא הסתיימה על הצלב. את המר ביותר, ישוע טעם לאחר מותו הפיזי. ישוע שתה את הכוס הזו מכל היבט אפשרי. קודם היה מוות רוחני, לאחר מכן מוות פיזי ובסוף גם גירוש רוחני מאלוהים.

ישוע טעם מוות עבור כל בני האדם כדי להעניק לנו חיים. לפיכך, יש לנו חיים בשלושת ההיבטים שבהם ישוע טעם את המוות. ההקבלה מאוד מדוייקת.

קודם כל, יש לנו חיים רוחניים. הובאנו להתחברות עם אלוהים כאן בחיים האלה, דרך אמונה בישוע המשיח. ישוע התחבר לאלוהים; הוא חי על-ידי חיי האב.

אֲנִי וְאָבִי אֶחָד אֲנָחְנו. (יוחנן י, 30)

כך היה המצב בטרם ישוע לקח על עצמו את עווננו והופרד מהאב. הוא נכרת מאלוהים כדי שאנחנו נתחבר לאלוהים. דרך אמונה בישוע, אתה ואני יכולים להיות מחוברים לאלוהים ברוח ולהתהלך בחיים האלה בהתחברות עם אלוהים, בדיוק כפי שישוע התהלך בחייו בהתחברות עם אלוהים ברוח. זו המטרה הסופית של הבשורה.

אֵת אֲשֶׁר רָאִינוּ וְשָׁמַעְנוּ נוֹדִיעָה לָכֶם לְמַעַן תִּתְחַבְּרוּ לָנוּ גַּם־אַתֶּם וְנִתְחַבַּרְנוּ עִם־הָאָב וְעִם־בְּנוֹ יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ. (ראשונה ליוחנן א, 3)

ישוע הקריב את ההתחברות שלו עם אלוהים כדי שגם אנו נוכל ליהנות מהתחברות עם אלוהים.

תודה לך ישוע על מה שעשית עבורי על הצלב. אני מכריז כי ישוע טעם את המוות כדי שלי יהיו חיים; שהוא נכרת כדי שאני אהיה מחובר; שהוא הקריב את ההתחברות שלו עם אלוהים כדי שאנו גם נוכל להתחבר עם אלוהים. אני מכריז שישוע נכרת מאלוהים כדי שני אוכל להיות מחובר לאלוהים לנצח. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *