3 באפריל | נפדיתיישוע נענש כדי שלנו יסלח

אָכֵן חֳלָיֵנוּ הוּא נָשָׂא, וּמַכְאֹבֵינוּ סְבָלָם; וַאֲנַחְנוּ חֲשַׁבְנֻהוּ, נָגוּעַ מֻכֵּה אֱלֹהִים וּמְעֻנֶּה׃ וְהוּא מְחֹלָל מִפְּשָׁעֵנוּ, מְדֻכָּא מֵעֲוֹנֹתֵינוּ; מוּסַר שְׁלוֹמֵנוּ עָלָיו, וּבַחֲבֻרָתוֹ נִרְפָּא־לָנוּ (ישעיהו נג:4-5)

על הצלב ישוע הזדהה עם כל דבר רע שעשינו אי פעם. בעקבות כך, נסלח לנו לגמרי ושוחררנו מכוח החטא.

אֲשֶׁר־בּוֹ (בישוע) לָנוּ הַפִּדְיוֹם בְּדָמוֹ וּסְלִיחַת הַפְּשָׁעִים כְּרֹב חַסְדּוֹ (אפסיים א:7)

כאשר יש לנו סליחת חטאים, יש לנו פדות; נפדינו. המשמעות של פדות היא לקנות חזרה או לשלם כופר. באמצעות דמו שנשפך על הצלב, ישוע קנה אותנו חזרה מהשטן לאלוהים.

ברומים ז, שאול אומר משהו שלא תמיד ברור לאנשים שלא מכירים את ההקשר התרבותי של ימיו.

וַאֲנִי בָשָׂר וְנִמְכָּר בְּיַד־הַחֵטְא. (פסוק 14)

הביטו נמכר ביד החטא קשור לשוק העבדים ברומא. העבד שהוצע למכירה היה צריך לעמוד על בימה קטנה, ומאחריו עמד סוחר העבדים והושיט חנית מעל ראש העבד. שאול אומר למעשה, אני בשר, נמכר תחת חנית החטא, המושטת מעל ראשי. אין לי כל ברירה. אני למכירה.

כאשר אדם נתון תחת עבדות אין לו כל ברירה. נוסף, שתי נשים יכולים לעמוד למכירה באותו שוק עבדים; הבעלים שלהם יהפוך אחת מהן לטבחית, ואת השנייה לזונה. אותו הדבר נכון גם לנו כחוטאים. אנו עלולים להיות חוטאים טובים ומכובדים, ולהביט מטה אל הזונות והנרקומנים. אולם זה הבעלים של העבד שמחליט מי יעשה מה.

החדשות הטובות הן שישוע נכנס לשוק העבדים הזה ואמר, "אני אקנה אותה; אני אקנה אותו. שטן, שילמתי את המחיר. הם כעת בני ובנותיי." זו פדות, וניתן לקבל אותה רק דרך סליחת החטאים שניתנה לנו על הצלב של ישוע.

תודה לך ישוע שמתת על הצלב למעני. אני מכריז שישוע קנה אותי חזרה מהשטן לאלוהים. הוא נענש כדי שלי יסלח. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *