5 באפריל | מרפא דרך סליחהישוע נענש כדי שלנו יסלח

אָכֵן חֳלָיֵנוּ הוּא נָשָׂא וּמַכְאֹבֵינוּ סְבָלָם וַאֲנַחְנוּ חֲשַׁבְנֻהוּ נָגוּעַ מֻכֵּה אֱלֹהִים וּמְעֻנֶּה וְהוּא מְחֹלָל מִפְּשָׁעֵנוּ מְדֻכָּא מֵעֲוֹנֹתֵינוּ מוּסַר שְׁלוֹמֵנוּ עָלָיו וּבַחֲבֻרָתוֹ נִרְפָּא לָנוּ (ישעיהו נ״ג, 4-5)

אַשְׁרֵי אָדָם לֹא יַחְשֹׁב יְהוָה לוֹ עָוֹן וְאֵין בְּרוּחוֹ רְמִיָּה. (תהילים ל״ב, 2)

על מנת לקבל סליחה, עלינו להיות כנים לגמרי עם אלוהים – לא להסתיר ולתרץ את החטאים שלנו או לשמור ממנו משהו בסוד. דוד מתייחס בהמשך של המזמור הזה לרגעים בהם הוא נמצא אשם בניאוף עם בת-שבע:

כִּי הֶחֱרַשְׁתִּי בָּלוּ עֲצָמָי, בְּשַׁאֲגָתִי כָּל הַיּוֹם. כִּי יוֹמָם וָלַיְלָה תִּכְבַּד עָלַי יָדֶךָ נֶהְפַּךְ לְשַׁדִּי בְּחַרְבֹנֵי קַיִץ סֶלָה. חַטָּאתִי אוֹדִיעֲךָ וַעֲוֹנִי לֹא כִסִּיתִי אָמַרְתִּי אוֹדֶה עֲלֵי פְשָׁעַי לַיהוָה וְאַתָּה נָשָׂאתָ עֲוֹן חַטָּאתִי סֶלָה.

כמו רבים מאיתנו דוד סירב להודות בחטא שלו והעמיד פנים כאילו זה מעולם לא קרה, הוא ניסה לכסות על זה. אך כל אותו הזמן הוא היה כמו אדם עם חום גבוה. עצמותיו כאבו והוא חש כבדות איומה. חטא שלא נסלח יכול להפיק תוצאות פיזיות.

חבר פסיכיאטר הפך את התיאור הזה ממשי עבורי. יום אחד שהוא ביקר בבית חולים, הוא פגש אישה שהייתה במצב חסר תקווה. הכליות שלה חדלו מלתפקד, עור גופה היה חיוור, והיא הייתה שרויה בתרדמת, פשוט גססה. הפסיכיאטר חש שרוח הקודש מעודד אותו לומר, "בשם ישוע המשיח, אני פוטר אותך מחטאייך," מאוחר יותר הוא חשב לעצמו אם היה זה דבר טפשי לעשות. שבוע מאוחר יותר הוא נדהם לראות את אותה אישה הולכת ברחוב – בריאה לחלוטין. חטא שלא נסלח גרם למצב הפיזי בו היא הייתה שרויה. כאשר חטאיה של האישה נסלחו באמצעות התפילה של אותו פסיכיאטר, הרוח שלה הייתה בפיוס עם אלוהים ונפתחה הדלת לרפואה.

תודה לך ישוע שמתת על הצלב למעני. אני מבקש את המרפא הפיזי שבא מסליחה, ואני מכריז שישוע נענש כדי שלי יסלח. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *