9 באפריל | ישועה טוטאליתישוע נפצע כדי שאנו נרפא

וְהוּא מְחֹלָל מִפְּשָׁעֵנוּ מְדֻכָּא מֵעֲוֹנֹתֵינוּ מוּסַר שְׁלוֹמֵנוּ עָלָיו וּבַחֲבֻרָתוֹ נִרְפָּא לָנוּ. (ישעיהו נג:5)

להיוולד מחדש זו חוויה בעלת חשיבות ייחודית. אם לא נולדת מחדש, לא תוכל לראות את המלכות של אלוהים או להיכנס אליה. (ר' יוחנן ג:5-3.) אך זאת חוויה חד פעמית;

 

אולם, ישועה היא חוויה מתמשכת. כחלק מהישועה ישנה הטבילה. איני רוצה לעורר מחלוקת, אך אינך יכול להיוושע מבלי להיטבל. מכל מקום, אם ברצונך להיוושע לטבילה יש מקום מרכזי בתהליך, מכיוון ש…

הַמַּאֲמִין וְנִטְבָּל הוּא יִוָּשֵׁעַ. (מרקוס טז:16)

הישועה היא הרבה מעבר להכנה של נפשנו לגן עדן. הישועה כוללת בתוכה הרבה יותר מלהכין משלוחי אדם לגן עדן.

ברצוני לבחון יחד אתכם פסקה מהברית החדשה שבה נעשה שימוש במילה ישועה בגרסה המקורית ביוונית. אם נראה היכן מופיעה המילה הזו בכתובים, זה יתן לנו מושג מה כלול בתוך הישועה.

בבשורה על פי מתי היכן שמסופר על השירות של ישוע לחולים כתוב, "וַיָּבִיאוּ אֵלָיו אֵת כָּל הַחוֹלִים וַיְבַקְשׁוּ מִמֶּנּוּ רַק לִנְגֹּעַ בִּכְנַף בִּגְדוֹ וְכָל הַנֹּגְעִים נוֹשָׁעוּ" (מתי י״ד, 36-35). לפיכך ניתן להבין שלהיוושע זה גם להירפא. הפסוקים האלה אינם מדברים אך ורק על נפשות החולים; אלא מדובר על מצבם הפיזי. וכל אלו שנגעו בישוע נושעו לגמרי. האם הישועה האישית שלכם גם כוללת את המרפא של אלוהים?

תודה לך ישוע שמתת על הצלב למעני. אני מכריז שעבורי להיוושע זה גם להירפא ושישוע נפצע כדי שאני ארפא. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *